د٫ آذر ۱۳ام, ۱۴۰۲
سفر اربعین

اطلاع از هزینه سفر عتبات در اربعین

با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی و آغاز پیاده روی اربعین بسیاری از علاقه مندان از هزینه این سفر اطلاعات چندانی ندارند.در این مقاله از هزینه های  سفر عتبات آگاه می شوید.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛برخلاف سال‌های کرونایی از سوی وزارت راه و شهرسازی پیش‌بینی شده که ۵ میلیون زائر ایرانی به صورت هوایی و زمینی قصد سفر برای اربعین را دارند ولی همچنان قیمت بلیت حمل‌ونقل برای زائرین غیرمشخص است. فقط طبق گفته وزیر راه و شهرسازی قیمت بلیت هواپیما افزایش نخواهد داشت.

رستم قاسمی از پیش‌بینی جمعیت ۵ میلیون نفری برای عزیمت به سفر اربعین اطلاع داد و اظهار کرد: از آنجایی که سفر اربعین با سفر تابستانی همزمان شده در حال آماده‌سازی شرایطی در مرز هستیم که زائران بتوانند با خودروهای شخصی نیز سفر کنند.

قیمت بلیت‌های اربعین زیاد نمی‌شود

قاسمی درباره‌ی تعداد مسافرین اربعین گفت: ۳۰۰ هزار نفر از طریق حمل‌ونقل ریلی، ۶۰ هزار نفر از طریق بخش هوایی و حدود ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار نفر از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای جابه‌جا می‌شوند که در حال‌حاضر بلیت پروازهای عتبات عالیات ۶ میلیون تومان قیمت دارد. او همچنین تاکید کرد که فروش چارتر بلیت هواپیما در ایام اربعین ممنوع است و در حال حاضر امکان جابه‌جایی ۶۰ هزار مسافر از طریق ۵ ایرلاین ایران‌ایر، آسمان، کیش‌ایر، قشم‌ایر و معراج وجود دارد.

وزیر راه و شهرسازی به همکاری ایرلاین‌ها با مسافرین تاکید کرد و افزود: برای آنکه آشفتگی در فروش بلیت ایجاد نشود تغییر قیمتی ایجاد نخواهد شد و ایرلاین‌هایی که همکاری کنند شامل تشویق برای جبران کاهش قیمت در پروازهای نجف خواهند شد.

این مقام مسئول همچنین درباره نرخ زمینی حمل‌ونقل گفت: قیمت‌گذاری نرخ بلیت اتوبوس در جلسات با اصناف تعیین و به زودی اعلام خواهد شد ولی مسافران اطمینان داشته باشند که بلیت در ایام اربعین افزایش نخواهد داشت.

گفتنی است وزیر راه و شهرسازی نرخ قیمت بلیت به مقصد نجف را اعلام نکرده و به هزینه کاپوتاژ خودروهای شخصی اشاره‌ای نکرده است.

بیشتر بخوانید:

ویزای اربعین حذف می شود

پذیرایی روزانه از گردشگران خارجی در ایام محرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *