پ٫ مرداد ۴ام, ۱۴۰۳
قطر

افتتاح اولین دفتر گردشگری قطر در تهران

برای اولین بار در ایران دفنر نمایندگی خدمات گردشگری قطر در افتتاح شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ رئیس اجرایی عملیات گردشگری قطر اعلام کرد: افتتاح جدیدترین دفتر گردشگری قطر در ایران گواهی بر عمق روابط فرهنگی و روابط تجاری دو کشور است.

وی با اشاره به اینکه ایران یکی از ۱۵ بازار هدف بوده است، اظهار داشت: ایران بازار عمده گردشگرانی است که به دنبال آرامش، تفریح ​​و کاوش در جاذبه‌های هنری و فرهنگی هستند.

رئیس اجرایی عملیات گردشگری قطر اضافه کرد که افتتاح دفتر نمایندگی گردشگری قطر در تهران همچنین از اهداف استراتژیک گردشگری این کشور برای سه برابر کردن تعداد گردشگران خارجی در قطر و افزایش ۱۲ درصدی سهم بخش گردشگری در تولید ناخالص ملی تا سال ۲۰۳۰ است.

ترینکل بیان کرد که قطر یک مقصد عالی برای مسافران ایرانی است که می‌خواهند قبل از ادامه مسیر به مقصد نهایی خود در دوحه توقف کنند.

خبرگزاری قطر افتتاح اولین دفتر نمایندگی گردشگری خود در تهران را به عنوان بخشی از استراتژی این کشور برای جذب بیش از ۶ میلیون گردشگر خارجی تا سال ۲۰۳۰ و تقویت شبکه بزرگ و رو به رشد دفاتر نمایندگی‌های خود در سراسر جهان اعلام کرد.

این خبرگزاری به نقل از گردشگری قطر اعلام کرد که دفتر تهران سیزدهمین نمایندگی است که در سراسر جهان راه اندازی شده است و فعالیت‌های تبلیغاتی مختلفی از جمله ایجاد مشارکت با تورگردانان ایرانی و ارائه آموزش‌های لازم به آژانس‌های مسافرتی این کشور را انجام خواهد داد.

بر اساس این گزارش دفتر گردشگری قطر در ایران یکی از جدیدترین و مهم‌ترین مراکز شبکه گسترده دفاتر بین المللی خود شامل بازارهای سراسر جهان مانند استرالیا، هند، چین و آمریکا است.

قنا اضافه کرد که قطر به لطف پروازهای مستقیم هفتگی بین دوحه و مهمترین شهرهای ایران مانند تهران، مشهد، شیراز و اصفهان که زمان پروازی کمتر از سه ساعت دارند، مقصدی جذاب و مناسب برای گردشگران است.

پیشتر مدیرکل دفتر توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه روادید سفر از قطر به کل سرزمین ایران رایگان شده است، گفت: ۶ استان تهران، اصفهان، یزد، کرمان، فارس و هرمزگان و جزایر کیش و قشم و بندرعباس را به عنوان مقصد سفر تماشاچیان جام‌جهانی قطر پیش‌بینی کردیم.

جام جهانی فوتبال قرار است نوامبر و دسامبر سال ۲۰۲۲ (آبان و آذر ۱۴۰۱) در قطر و برای نخستین بار در منطقه جنوب غرب آسیا برگزار شود. میزبانی جام جهانی فوتبال هر چند فرصت و افتخاری بزرگ برای قطری‌ها است، اما می‌توان آن را به چشم فرصتی برای رونق گردشگری ایران شاید در روزهای فروکش همه‌گیری کرونا، در نظر گرفت. فرصتی که اکنون یکی از مهمترین تسهیلات آن رایگان شدن روادید برای همه فوتبال دوستانی که از هر جای دنیا به قطر سفر می‌کنند برای سفر به سرزمین ایران مهیا شده است.

بیشتر بخوانید:

هزینه های نجومی اقامت در امارات در جام جهانی قطر

آخرین قیمت تورهای جام جهانی قطر ۲۰۲۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *