س٫ مرداد ۲ام, ۱۴۰۳

اقامت ۲۳۳۰ مسافر در بیرجند

رئیس میراث فرهنگی بیرجند گفت:تاکنون بیش از ۲۳۳۰ مسافر به این شهر سفر کرده اند.

به گزارش توریسم اینترنشنال،محمد علی جنتی فر، امروز دوشنبه ۲۹ اسفند به رسانه‌های گروهی گفت: از مهمترین برنامه‌هایی که در نوروز ۱۴۰۲ در شهرستان بیرجند برگزار می‌شود، برنامه نوروزگاه در باغ اکبریه، این میراث ثبت شده جهانی است.

به گزارش ایسنا، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیرجند اظهار کرد: در باغ تاریخی اکبریه بازارچه صنایع دستی برپا است و همچنین موزه‌های این مجموعه باشکوه برای بازدید شهروندان عزیز و مهمانان نوروزی خواهد بود.

جنتی فر با اشاره به اینکه در ایام نوروز بازارچه‌های متعدد صنایع دستی و سوغات در بیرجند برپا است، بیان کرد: دو بازارچه صنایع دستی در بافت تاریخی بیرجند، در محل بنای خواجه خضر و میدان نزدیک مسجد چهار درخت برپا می‌شود.

وی ادامه داد: از جاذبه‌های تاریخی شهر بیرجند، خانه‌های تاریخی و قدیمی آن است که در ایام نوروز سه خانه تاریخی، شامل خانه تاریخی پردلی، خانه تاریخی فروتنی و خانه تاریخی بی بی مرادی و خانه مرحوم هادوی آماده بازدید مهمانان است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیرجند گفت: بخشی از موزه‌های شهر بیرجند نیز در بافت تاریخی آن قرار دارد، یادآور شد: به عنوان موزه عروسک‌ها و موزه منسوجات و لباس‌های سنتی شهر در خانه فروتنی و پردلی قرار دارد.

جنتی فر با اشاره به اینکه سرای امینی بیرجند به عنوان یکی دیگر از جاذبه‌های تاریخی شهر ایام نوروز برای بازدید بازگشایی و یک بازارچه صنایع دستی نیز در آن محل برپا می‌شود، افزود: سرای امینی در محدوده بافت تاریخی و در بازار قدیم بیرجند قرار داشته و مربوط به دوره قاجار است که با شماره ۳۰۱۶۰ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

وی یادآور شد: از تاریخ سیزدهم تا ۲۷ اسفند ماه تعداد دو هزار و ۳۳۰ نفر اقامت در شهرستان بیرجند ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *