س٫ آذر ۱۴ام, ۱۴۰۲
گورستان ارامنه

ایجاد رینگ گردشگری در آرامستان ارامنه

عضو شورای شهر تهران درباره بازدید خود از محله قدیم شیوا در منطقه ۱۴ تهران از برنامه ریزی برای ایجاد رینگ گردشگری در آرامستان ارامنه خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با ارائه گزارشی درباره بازدید خود از محله شیوا در منطقه ۱۴ تهران با بیان اینکه این محدوده ۲۷ هزار نفر جمعیت و سه مسجد دارد، گفت: محله شیوا با معضلات اجتماعی رو به رو است که بافت محله را تحت تأثیر قرار داده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مردم این منطقه امیدوار به رفع مشکل بافت فرسوده هستند، توضیح داد: مردم منتظر اجرایی شدن بسته تشویقی نوسازی بافت فرسوده هستند.

امانی با اشاره به سرانه نیم متری فضای سبز در محله شیوا گفت: دیگر بخش‌های منطقه سرانه بسیار خوبی در فضای سبز دارند اما در این محله وضعیت خوبی را شاهد نیستیم. باید املاکی را در این محله تملک و برای ایجاد بوستان اقدام کرد.

او در ادامه به نظافت محله شیوا اشاره کرد و گفت: قرارداد پیمانکاران نظافت شهر به پایان رسیده و به صورت موقت در حال فعالیت هستند که باید این مشکل برطرف شود. باید پیمانکاران دائمی در زمینه رفت و روب به کار گرفته شوند.

وجود ۶۰ ستون برق مزاحم در کوچه‌ها

عضو شورای شهر درباره سرانه آموزشی منطقه گفت: سرانه آموزشی محله صفر بوده و تنها یک بوستان دارد، همچنین موضوع وجود ۶۰ ستون برق، مزاحم تردد در محله بوده و بسیاری از کوچه ها برای تردد خودروهای خدمات رسانی و امدادرسانی وضعیت مناسبی ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران نبود پارکینگ را یکی از معضلات محله عنوان کرد و افزود: از دیگر مشکلات محله شیوا عدم وجود شعبه بانک است که باید مورد توجه قرار بگیرد. نبود خودپرداز یکی دیگر از مشکلات این منطقه است که باید پیگیری شود. ساماندهی وانت بارهای غیر بومی، پیگیری پروژه‌های مستمر محلی و ایجاد خودپرداز در محله و حذف ستون های برق مزاحم از درخواست‌های مردم در این محله به شمار می‌رود.

ابلاغ بسته تشویقی برای ساخت و ساز در خیابان کرمان

در ادامه میثم مظفر رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ۵۳ پروژه توسعه محلی در منطقه ۱۴ بالغ بر ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: این میزان پیشرفت فیزیکی رقم بدی نیست، اما نیاز به جهش دارد. ۳۲ پروژه توسعه محلی در منطقه هنوز آغاز نشده که با توجه به فرصت زمانی کمی که داریم باید این طرح ها آغاز شود.

سید احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران نیز با اعلام اینکه مشکل خیابان کرمان که ۵۰ سال فریز شده بود و امکان بازسازی منازل مسکونی در آن وجود نداشت، برطرف شد، گفت: اقدام بزرگی در بافت فرسوده انجام و بسته تشویقی ساخت و ساز در این بافت ابلاغ شد که اتفاق خوبی است و جای تقدیر از شهرداری دارد.

او ادامه داد: یکی از درخواست‌های مردم منطقه ۱۴ تعیین تکلیف بازارچه گل محلاتی است که تقاضا داریم این موضوع مورد پیگیری قرار بگیرد.

ایجاد رینگ گردشگری در آرامستان ارامنه

محمد امین سالاری پور شهردار منطقه ۱۴ تهران با بیان اینکه ارتقاء کیفیت زندگی در محلات شهر تهران اهمیت دارد، گفت: بسته تشویقی ساخت و ساز در بافت فرسوده ابلاغ شده اما آنچه مردم تقاضا دارند بیش از آن چیزی است که ابلاغ شده است. با این وجود سرمایه گذاران را ترغیب می‌کنیم که در ساخت و ساز در این منطقه وارد عمل شوند.

او با بیان اینکه محلاتی که دارای فضای سبز شهری نیستند، از بوستان برخوردار خواهند شد، گفت: پنج باغ در محله شیوا وجود دارد که باید در کمیسیون ماده پنج تصویب شود تا بتوان به عنوان سرانه فضای سبز مورد استفاده قرار بگیرد.

سالاری پور با بیان اینکه تیرهای برق در منطقه میانی کوچه‌ها باقی مانده‌اند، اظهار کرد: شرکت برق وظیفه خود را نسبت به جابجایی تیرهای برق انجام نداده است. ۱۰ تیر معارض وجود دارد که باید جابجا شود.

او افزود: برای افزایش سرانه‌های فضای سبز، فضای هشت هزار متر مربعی در خیابان کرمان برای ایجاد بوستان تملک شده است. سرانه آموزشی این محله وضعیت خوبی ندارد و آموزش و پرورش اجازه بهره برداری از مهدهای کودک در سرای محلات را نمی دهد.

شهردار منطقه ۱۴ با بیان اینکه برای ایجاد رینگ گردشگری در منطقه مشاور اخذ شده است، گفت: امیدواریم بتوانیم در آرامستان ارامنه، رینگ گردشگری برای اتصال مجموعه های فرهنگی، ورزشی و گردشگری ایجاد کنیم.

بیشتر بخوانید:

آشنایی با فستیوال های کشور ارمنستان

۱۴ جاذبه توریستی در ارمنستان را بهتر بشناسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *