د٫ آذر ۱۳ام, ۱۴۰۲

این رنگ در پرچم هیچ کشوری وجود ندارد!

اگر کمی به پرچم کشور های مختلف و طیف رنگی آنها دقت کنید متوجه میشوید که رنگ بنفش در پرچم هیچ کشور وجود ندارد. دلیل اصلی این موضوع زمانی مشخص می‌شود که به اهمیت این رنگ در زمان های قدیم پی ببرید.

به گزارش توریسم اینترنشنال، چرا در پرچم هیچ کشوری رنگ بنفش وجود ندارد؟ این رنگ امروزه بسیار محبوب است اما چرا هیچ کشوری نمی‌خواهد آن را روی پرچم خود بگذارد؟ گاهی اوقات ساده‌ترین سوالات، خارق العاده‌ترین پاسخ‌ها را دارند! این داستان باورنکردنی رنگ بنفش است! به زمانی سفر کنید که ارزش رنگ بنفش بیشتر از طلا، الماس یا قلعه بود.

هیچ کشوری از بنفش استفاده نکرده، چون تا دهه ۱۸۰۰ میلادی رنگ بنفش از وزن معادل آن با طلا گران قیمت‌تر بود. گران بودن رنگ بنفش به خاطر کمبود و گرانی رنگدانه‌ای است که در آن به کار رفته است. بنفش سال‌ها نماد خاندان سلطنتی، قدرت و ثروت بوده، نقل است که ملکه الیزابت همه مردم عادی را از پوشیدن لباس بنفش منع کرده بود

راز کشف یک رنگ متفاوت؛ چرا در پرچم هیچ کشوری رنگ بنفش وجود ندارد؟

تبلیغ
فرش و لوازم خانه؛ اقساطی
خرید قسطی

در سال ۱۸۵۶ یک شیمیدان انگلیسی در حال سنتز یک داروی ضد مالاریا، اتفاقی ماده‌ای بنفش ساخت و در دسترس همگان قرار داد.

در طول قرن پانزدهم قبل از میلاد، فنیقی‌ها، حلزون مورکس، گونه‌ای از حلزون‌های دریایی را کشف کردند که مخاطی ترشح می‌کنند که می‌توانیم از آن برای ایجاد رنگ استفاده کنیم. رنگ بنفش بود.

راز کشف یک رنگ متفاوت؛ چرا در پرچم هیچ کشوری رنگ بنفش وجود ندارد؟

فنیقی‌ها پیشگام تجارت گسترده رنگ بنفش بودند.آنها اما تولید آن را به عنوان یک راز محفوظ نگاه داشتند. فنیقی‌ها در مخفی نگه داشتن روند تولید عالی بودند، اما امروز می‌دانیم که چگونه رنگ بنفش را می‌ساختند.

پاسخ طبیعی حلزون‌های دریایی به خطر، ترشح مخاطی است که برای ایجاد رنگ ارغوانی استفاده می‌شود. حلزون برای محافظت از خود، هر زمان که در معرض تهدید باشد، مایعی را آزاد می‌کند. یکی دیگر از فرآیند‌های استخراج رنگ بنفش، خرد کردن حلزون‌ها بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *