ش٫ تیر ۳۰ام, ۱۴۰۳

بازدیدکنندگان می توانند در نوروز بصورت شبانه نیز از کاخ سعد آباد بازدید کنند

به مناسبت عید نوروز،ساعت کاری کاخ سعدآباد افزایش یافته و مسافران و بازدیدکنندگان می توانند شبانه نیز از این مجموعه بازدید کنند.

به گزارش توریسم اینترنشنال و بنابر اعلام روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، ساعت بازدید از این مجموعه از اول تا دوازدهم فرودین‌ماه ۱۴۰۲ از ۱۰ صبح تا ۲۱ خواهد بود. فروش بلیت ورود به این مجموعه نیز تا ساعت ۱۹ انجام می‌شود.

این مجموعه همچنین برنامه‌های نوروزی را در راستای پاسداشت آیین‌های کهن ایرانی با شعار «سعدآباد؛ باغ‌موزه اندیشه» به اجرا می‌گذارد که شامل شهر فرنگ، نمایش عروسک‌ها و ماهی‌های غول‌پیکر، تئاتر تن‌پوش‌های گل‌های بهاری، نوروزخوانی، شاهنامه‌خوانی و نقالی توسط هنرمندان شاخص، موسیقی‌نوازی سنتی ایرانی، نمایش عروسکی و رقص محلی است. در عین حال که انتقال مفاهیم موزه‌ای و دعوت به حفظ حرمت ماه رمضان با فضاسازی انجام می‌شود.

در طرح نوروزی همچنین امکان قدم‌زدن در سکوت شبانه مجموعه سعدآباد فراهم آمده است.

سعدآباد که به دلیل طبیعت ۸۰ هکتاری‌اش به «نگین گردشگری تهران» شهرت دارد، در منطقه تجریش واقع شده و دسترسی به آن از ورودی‌های زعفرانیه و دربند امکان‌پذیر است.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۰۲۱۲۷۹۴۰۰۰۰ تماس بگیرند یا شناسه SaadabadPalace را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *