س٫ مرداد ۲ام, ۱۴۰۳

بازدید بیش از ۱۸۷ هزار نفر از اماکن تاریخی و گردشگری قزوین

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر قزوین در مصاحبه ای اعلام کرد:تاکنون بیش از ۱۸۷‌ هزار از اماکن فرهنگی و تاریخی استان بازدید کردند و حدود ۱۵۰۰۰ مسافر در اقامتگاه ها اسکان یافتند.

به گزارش توریسم اینترنشنال،علیرضا خزائلی پنجشنبه سوم فروردین‌ ۱۴۰۲ با اعلام این خبر گفت: آمار بازدید از جاذبه‌های گردشگری مربوط به بازدید گردشگران از آثار تاریخی، موزه‌ها، جاذبه‌های طبیعی و جاذبه‌های مذهبی استان می‌شود که نسبت به سال گذشته در مدت مشابه از رشد ۱۵۰ درصدی برخوردار است.

بنا بر اعلام روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین، وی در ادامه یادآور شد: از تاریخ ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تا پایان دوم فروردین سال جاری ۱۵ هزار و ۸۰۹ مسافر نوروزی در استان اسکان داشته‌اند که این آمار حاصل ثبت اقامت در هتل، هتل‌آپارتمان، اقامتگاه سنتی، اقامتگاه بومگردی، مجتمع‌های گردشگری، مهمانپذیر، خانه‌مسافر و مراکز اسکان فرهنگیان و اقامتگاه‌های موقت هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از اجرای ۳۷۳ بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری در این مدت خبر داد و افزود: در این بازدیدها که با حضور بازرسان ستاد اجرایی خدمات سفر استان به‌صورت مستمر در حال انجام است ۱۴ تشویق و ۱۹ اخطار و تذکر کتبی صادر شده‌ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *