د٫ آذر ۱۳ام, ۱۴۰۲

بازدید رئیس گردشگری ایلام از جاذبه های گردشگری استان

رئیس اداره گردشگری و میراث فرهنگی ایلام در سفری از جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی شهرستان های این استان بازدید کرد و گفت: زیرساخت های گردشگری استان باید هرچه زودتر ارتقا یابند.

به گزارش توریسم اینترنشنال، امین دوست‌محمدی رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و هیئت همراه و فرزاد شریفی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در سفر به شهرستان‌های دهلران، آبدانان و دره‌شهر با استقبال فرمانداران این شهرستان‌ها، از زیرساخت‌های گردشگری در راستای ارتقا و توسعه صنعت گردشگری، همچنین ایجاد واحدهای گردشگری و کارگاه‌های صنایع‌دستی و همچنین حمایت ویژه برای تقویت این زیرساخت‌ها بازدید کردند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ایلام در حاشیه این بازدید گفت: توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان با حمایت‌های ویژه مسئولان باید تقویت شود.

امین دوست‌محمدی زیرساخت‌های گردشگری این شهرستان‌ها را یکی از ظرفیت‌های مهم سرمایه‌گذاری در استان دانست و اظهار کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های گردشگری یکی از راهکارهای مهم توسعه استان ایلام است.

وی افزود: طرح‌های بهسازی و ترمیم زیرساخت‌های گردشگری در استان در حال اجراست که با اتمام آنها، تحولی گردشگری ایلام ایجاد می‌شود.

دوست‌محمدی بیان کرد: توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در محورهای گردشگری باید یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان باشد.

وی تصریح کرد: حمایت موثر از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در مناطق نمونه گردشگری براساس طرح جامع مصوب منطقه از دیگر برنامه‌ها در راستای توسعه زیرساخت‌های بخش گردشگری استان محسوب می‌شود.

فرزاد شریفی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام اشاره به پتانسیل‌های بالقوه موجود در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی در استان گفت: استان ایلام در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در بحث گردشگری، صنایع‌دستی و اماکن زیارتی از پتانسیل خوبی برخوردار است و با توجه به وجود مکان‌های تاریخی، مذهبی شاخص، گردشگری و حضور صنعتگران بین‌المللی زمینه خوبی برای توسعه صنعت توریست دارد.

شریفی از تلاش مسئولان استان برای توسعه صنعت درآمدزا در این شهرستان‌ها خبر داد و یادآور شد: تمام اهتمام و توان خود را برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در این شهرستان‌ها بکار گرفته‌ایم تا بتوانیم شاهد توسعه هرچه بیشتر این صنعت درآمدزا باشیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و هیئت همراه و همچنین مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان از مجتمع‌ها و تأسیسات گردشگری و همچنین مجتمع‌های بین‌راهی و کمپ‌های اقامتی و کارگاه‌های صنایع‌دستی شهرستان‌های دهلران، آبدانان ودره‌شهر به‌منظور توسعه و تجهیز بازدید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *