د٫ آذر ۱۳ام, ۱۴۰۲

برنامه های ویژه خوزستان در هفته گردشگری

رئیس اداره گردشگری و میراث فرهنگی خوزستان اعلام کرد: ویژه برنامه های گوناگونی برای هفته گردشگری آماده کرده‌ایم.

به گزارش توریسم اینترنشنال، جمال عامری‌نسب ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ با بیان این‌که هفته گردشگری هرسال از پنجم مهرماه آغاز می‌شود، تأکید کرد: امسال سعی بر این شده تا برنامه‌های متنوع و گسترده‌ای در این هفته برگزار کنیم.

معاون گردشگری مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان ادامه داد: بر همین اساس، چهارشنبه پنجم مهرماه رأس ساعت ۱۶:۳۰ همایش روز جهانی گردشگری در هتل بین‌المللی پارس اهواز برگزار می‌شود و در ادامه روز پنج‌شنبه ششم مهرماه کارگاه آموزشی برای مدیران ادارات میراث‌فرهنگی و سایر ادارات شهر شوشتر با موضوع «توسعه گردشگری چرا و چگونه؟» از ساعت ۹ تا ۱۵ در دانشگاه آزاد این شهر برگزار می‌شود.

به ‌گزارش ایسنا به نقل از اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، او افزود: در همین روز همچنین کارگاه آموزشی «گردشگری دیجیتال» در خانه مستوفی از ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ و کارگاه آموزشی با موضوع توانمندسازی مدیران دفاتر درخصوص «گشت‌های خارجی و ویزا» در سالن جلسات اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۵ تا ۱۷ برپا می‌شود.

عامری‌نسب عنوان کرد: در روز جمعه هفتم مهرماه دو کارگاه آموزشی را در برنامه داریم که شامل کارگاه «تولید محتوای برنده در گردشگری» با محوریت استراتژی، حکمرانی و پیاده‌سازی از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۸ در سالن فنی و حرفه‌ای خوزستان، خواهد بود. همچنین بخش دوم کارگاه آموزشی با موضوع توانمندسازی مدیران دفاتر درخصوص «گشت‌های خارجی و ویزا» در سالن جلسات اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۵ تا ۱۷ برگزار خواهد شد.

بنابر اعلام اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان او بیان کرد: بازدید از بیمارستان‌های دارای بخش IPD و ویژه‌برنامه خدمات‌دهی نابینایان به گردشگران در کافه تاریک تحت عنوان رستوران تاریک از دیگر برنامه‌های درنظر گرفته‌شده است که به ترتیب در ساعت ۹ و ۲۰ شنبه هشتم مهرماه برگزار خواهد شد.

معاون گردشگری مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان گفت: یکشنبه نهم مهرماه گشت طبیعت‌گردی «بازدید و تصویب مسیر دلفین‌ها» در ساعت ۹ صبح و «کارگاه آموزشی دهیاران» با محوریت تسهیل‌گری جوامع محلی از ساعت ۹ تا ۱۳ در محل سالن نفت شهر مسجدسلیمان برگزار می‌شود. همچنین کارگاه ظرفیت‌های گردشگری خوزستان با هدف معرفی آن توسط رسانه‌ها در مجموعه گردشگری ریتاج اهواز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ همین روز برگزار می‌شود.

او اظهار کرد: دوشنبه دهم مهرماه “گشت گردشگری کودک” از ساعت ۱۷ در محیط ساختمان تاریخی و ثبت‌ملی اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان و کارگاه “گردشگری سلامت” با موضوع تازه‌ترین مفاهیم و قوانین گردشگری سلامت از ساعت ۹ تا ۱۳ برپا خواهد شد.

عامری‌نسب خاطرنشان کرد: اجرای ویژه‌برنامه “گردشگری خوراک” نیز در ساعت ۹ صبح سه‌شنبه ۱۱ مهرماه، پایان بخش برنامه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خوزستان در هفته گردشگری ۱۴۰۲ خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *