ی٫ تیر ۳۱ام, ۱۴۰۳
هفته فرهنگی تاجیکستان

برگزاری رویداد هفته فرهنگی تاجیکستان در تبریز

در پی گسترش همکاری های ایران و تاجیکستان به دلیل نزدیکی فرهنگی این دو کشور به یکدیگر ، هفته فرهنگی تاجیکستان در تبریز برگزار خواهد شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ احمد حمزه زاده در نشست مشترک با مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: هفته دوم مهر ماه سال جاری شاهد برگزاری هفته فرهنگی تاجیکستان در تبریز خواهیم بود که این اداره کل نیز با آمادگی کامل در برگزاری هر چه بهتر این رویداد حضور داشته و مشارت می‌کند.

وی با اشاره به وجود مقبره کمال‌الدین خجندی در تبریز و توجه ویژه مردم تاجیکستان به این شخصیت فرهنگی و هنری، اظهار کرد: همین موضوع ارتباط مردم این دو خطه را به یکدیگر نزدیک‌تر کرده است که از این مزیت فرهنگی و اجتماعی باید به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

حمزه زاده ادامه داد: علاوه بر اشتراکات فرهنگی و تاریخی بین مردمان دو کشور ایران و تاجیکستان، همه ساله مردم تاجیکستان برای بازدید از مقبره کمال‌الدین خجندی در باغ دو کمال تبریز حضور می‌یابند که درصد هستیم طی برگزاری هفته فرهنگی تاجیکستان در تبریز، برنامه ویژه‌ای در باغ دو کمال برای میهمانان اجرا کنیم.

وی گفت: طی هفته فرهنگی تاجیکستان در تبریز ظرفیت‌های فرهنگی، تاریخی و هنری آذربایجان شرقی به صورت جامع برای مهمانان معرفی و با برگزاری تور‌های گردشگردی، آن‌ها را با جاذبه‌های گردشگری استان آشنا می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

برگزاری هفته فرهنگی کاشان در پایتخت تاجیکستان

از سرگیری پروازهای ایران-تاجیکستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *