د٫ مرداد ۱ام, ۱۴۰۳

بیش از ۱۰ درصد ساکنین فرانسه مهاجرند

فرانسه که پیش‌تر مقصد مهاجرانی از جنوب اروپا بوده است امروزه به مامن مهاجرانی از کشورهای شمال غرب آفریقا (مراکش، الجزایر، تونس و لیبی)، آفریقای سیاه و آسیایی بدل شده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال،بر اساس یک مطالعه جمعیت‌شناسی که توسط موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه انجام و منتشر شده است، ۱۰.۳ درصد از جمعیت فرانسه‌ در سال ۲۰۲۱، چیزی حدودا معادل ۷ میلیون نفر را خارجی‌های متولد خارج از فرانسه تشکیل می‌دادند. این درحالی است که این عدد در سال ۱۹۶۸، ۶.۵ درصد بوده است. بیش از یک سوم (۳۶ درصد) آن‌ها تا کنون توانسته‌اند ملیت فرانسوی را کسب کنند.

بر اساس این مطالعه که برای نخستین بار در ده سال گذشته انجام شده است، تنها کمی بیش از ۵۰ درصد نسل دوم مهاجران فقط یکی از والدینشان مهاجر است و نود درصد نسل سومی‌ها تنها یک یا دو پدربزرگ و یا مادربزرگ مهاجر دارند.

کشورهای شمال آفریقا، آفریقا و یا آسیا

اصالت مهاجران متفاوت است. پنجاه سال پیش اکثر مهاجرین فرانسه از کشورهای جنوب اروپا می‌آمدند اما اکنون عمدتا اصالت آن‌ها متعلق کشورهای شمال غرب آفریقا (مراکش، الجزایر، تونس و لیبی)، آفریقای سیاه و آسیایی است.

در سال ۲۰۱۱ شمار مهاجرین اسپانیایی و ایتالیایی ۵۴۳ هزار نفر بود که این تعداد در سال ۲۰۲۱ به ۵۳۱هزار نفر رسیده است. درحالی که جمعیت مهاجرینی که از کشورهای شمال غرب آفریقا به فرانسه آمده‌اند از ۱.۶۳ میلیون نفر در سال ۲۰۱۱ به ۲ میلیون نفر در سال ۲۰۲۱ رسیده است و به طور کلی حدود نیمی از مهاجرین در سال ۲۰۲۱ (۳.۳۱ میلیون نفر از ۶.۹۶ میلیون نفر) از قاره آفریقا به فرانسه آمده‌اند.

زنان در سال ۲۰۲۱، ۵۲ درصد جمعیت مهاجرین را تشکیل می‌دادند این عدد در سال ۱۹۶۸، ۴۴ درصد بوده است. این مطالعه همچنین می‌گوید که جمعیت مهاجران در شهرهای بزرگ متمرکز است. بر اساس آمار ۲۰ درصد جمعیت پاریس و ۳۲ درصد جمعیت سن سن دنی در شمال فرانسه را مهاجرین تشکیل می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

مروری بر چند اصطلاح عجیب و غریب زبان فرانسه

طرح دولت فرانسه برای نظارت و ساماندهی اینفلوئنسرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *