س٫ مرداد ۲ام, ۱۴۰۳

تاکنون بیش از ۴ میلیون مسافر وارد مازندران شده اند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت:تاکنون چیزی حدود چهار میلیون و ۹۰۰ هزار مسافر وارد استان شده اند.

به گزارش توریسم اینترنشنال،صادق برزگر شامگاه دوشنبه ۲۹ اسفند با اعلام اینکه در نیمه دوم اسفند ماه ۱۴۰۱ ستاد اجرایی خدمات سفر در مازندران تشکیل شد تاکنون یک میلیون و ۲۵۰ هزار مسافر در اماکن اقامتی مازندران پذیرفته شدند، اظهار کرد: بیشترین حجم مسافر در غرب مازندران اقامت دارند.

وی تعداد خودروهای سواری وارد شده به مازندران را تا ۲۸ اسفند ماه سال جاری، ۸۰۰ هزار و ۲۵۳ دستگاه دانست و افزود: همچنین در این مدت، هفت میلیون و ۱۳۱ هزار لیتر بنزین معمولی و سوپر در جایگاه‌های بنزین استان توزیع شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه در این مدت، ۲۸۸ مورد بازدید از تاسیسات گردشگری مازندران انجام شد، خاطرنشان کرد: در بازدید از تاسیسات گردشگری استان ۳۹مورد تذکر و هشت مورد اخطار کتبی به صاحبان آنها داده شد.

این مسئول افزود: در این مدت ۲۸ مورد شکایات واصله از مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی، تورها و مراکز پذیرایی انجام شد.

برزگر با بیان اینکه تاکنون ۲ هزار دستگاه خودروی مسافران نوروزی وارد بوستان و مناطق جنگلی مازندران شدند، تصریح کرد: یک میلیون و ۶۰ هزارو ۱۶۲ نفر از جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و توریستی مازندران بازدید کردند. که از این تعداد ۲۷ هزار و ۳۹۸ نفر از اماکن مذهبی، ۲۳ هزار و ۷۰۵ نفر از موزه، ۸۷ هزار و ۵۰۸ نفر از اماکن تاریخی، ۶۶۲ هزار و ۷۸۶ نفر از جاذبه‌های طبیعی،۲۴ هزار و ۵۵۹ نفر اماکن تفریحی، ۸۶۰ مورد صنایع دستی و ۲۳۳ هزار و ۴۴۶ مورد هم از اماکن دست ساز بازدید داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *