پ٫ تیر ۲۸ام, ۱۴۰۳

تصاویری از پروژه های گردشگری بلند پروازانه عربستان که شمارا شگفت زده می‌کنند

شهر قدیه عربستان سعودی یکی از مناطقی است که سرمایه گذاری های زیادی را در بخش گردشگری را به خود اختصاص داده است و میزبان پروژه های گردشگری انبوهی است.

به گزارش توریسم‌اینترنشنال، شهر قدیه بیش از یک خانه سرگرمی و ورزش است، بلکه در حفظ و ترویج فرهنگ سعودی پیشرو است. به همین دلیل مرکز هنر‌های نمایشی قدیه آن را تکمیل می‌کند. این مرکز باعث ارتقا چشم اندازه فرهنگی عربستان سعودی خواهد شد. مرکز هنر‌های نمایشی با طراحی مدرن پیشگامانه، با کمک فناوری و تعهد به پرورش استعدادها، روح شهر قیدیا (Qiddiya City) را به عنوان مکانی که تخیل هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد، تجسم می‌بخشد.

معماری یک مرکز هنری در عربستان به سبک فیلم‌های علمی تخیلی (چیدانه)

سرمایه‌گذاری برای مرکز نمایشی قدیه

این مرکز فرهنگی با سرمایه‌ی شرکت سرمایه‌گذاری قدیه (QIC) که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان رئیس هیئت مدیره این شرکت است، ساخته خواهد شد. این شرکت سرمایه‌گذاری به تازگی از برنامه‌های خود برای راه اندازی مرکز هنر‌های نمایشی پیشگامانه رونمایی کرد که قرار است به نماد فرهنگی جدیدی در عربستان سعودی تبدیل شود. هدف این مرکز غنی‌سازی چشم‌انداز فرهنگی عربستان سعودی و افزایش جاذبه‌های شهر قدیه است.

معماری یک مرکز هنری در عربستان به سبک فیلم‌های علمی تخیلی (چیدانه)

معماری مرکز هنر‌های نمایشی قدیه

این مرکز با معماری خیره کننده، فناوری پیشرو و تعهد به نوآوری هنری، قرار است تجربه فرهنگی را برای ساکنان و بازدیدکنندگان به طور یکسان تعریف کند. در این مرکز از تولیدات پیشگامانه‌ای که مرز‌های تئاتر سنتی را جابجا می‌کنند، از فناوری‌های پیشرفته مانند واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. این تئاتر هر ساله میزبان بیش از ۲۶۰ نمایش و رویداد داخلی و خارجی خواهد بود که بیش از ۳۰۰۰ صندلی در سه سالن مختلف پخش می‌شود.

معماری یک مرکز هنری در عربستان به سبک فیلم‌های علمی تخیلی (چیدانه)امکانات مرکز هنر‌های نمایشی قدیه

فراتر از سالن‌های اجرا، این مرکز به عنوان یک مرکز اجتماعی پر جنب‌وجوش عمل می‌کند. ساکنان و بازدیدکنندگان را به کشف گزینه‌های غذاخوری، خرده‌فروشی و سرگرمی‌های آموزشی دعوت می‌کند. یک باغ آسمانی روی پشت بام، گالری‌های هنری و فضا‌های سبز، تجربه فرهنگی را گسترش می‌دهد، در حالی که معماری نمادین مرکز به عنوان نمادی از هویت مدنی عمل می‌کند. انتظار می‌رود این مرکز هر سال بیش از ۸۰۰۰۰۰ بازدیدکننده داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *