چ٫ آذر ۸ام, ۱۴۰۲

تورهای تابستانی اروپا برای ایرانی ها چقدر آب می‌خورد؟

همزمان با آغاز فصل تابستان، تورهای گردشگری اروپا با قیمت های مختلفی به دوستداران سفر در ایران عرضه می شوند. در این میان، گراتن ترین تور برای سفر به فرانسه در تابستان ۱۴۰۱، چیزی قریب به ۱.۵ میلیارد تومان هزینه دارد. این در حالی است که تورهای ارزان تر برای فرانسه را نیز می توان با مبلغی در حدود ۳۰ میلیون تومان رزرو کرد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ تور فرانسه تابستان ۱۴۰۱ حداقل ۳۰ میلیون تومان فروخته می‌شود و برخی شرکت‌های فعال در عرصه گردشگری نزدیک ۱.۵ میلیارد تومان برای این تور‌ها دریافت می‌کنند. هزینه ۳۰ میلیون تومانی برای ارزان‌ترین تور فرانسه در تابستان امسال است که مسافران مسیر هوایی تهران – پاریس را با هواپیمایی ترکیش طی می‌کنند و در هتل‌های چهارستاره اقامت خواهند داشت. در طرف مقابل رقم ۱.۵ میلیاردی بابت اقامت در هتل پنج‌ستاره رافلز پاریس که یکی از لوکس‌ترین هتل‌های این شهر به‌شمار می‌رود، دریافت می‌شود. علاوه بر تور‌های تکی، امکان رزرو تور‌های ترکیبی فرانسه وجود دارد که کف قیمت آن‌ها امسال از ۵۰ میلیون تومان شروع می‌شود.

تور فرانسه تابستان ۱۴۰۱ دست کم ۳۰ میلیون تومان هزینه خواهد داشت. یکی از شرکت‌های فعال در عرصه گردشگری قیمت تور چهار روزه پاریس خود را ۳۰ میلیون تومان اعلام کرده که مسیر هوایی تهران – پاریس با هواپیمایی ترکیش طی می‌شود و مسافران در یکی از هتل‌های چهارستاره اقامت خواهند داشت. خدمات این تور شامل بیمه مسافراتی، لیدر فارسی‌زبان و صبحانه است. تور فرانسه به‌مدت شش روز می‌تواند ۴۱ میلیون تومان هزینه داشته باشد. در این تور ابتدا از تهران راهی قطر می‌شوید و بعد توقف چند ساعته در فرودگاه بین‌المللی حمد به سمت فرودگاه شارل دوگل پاریس حرکت می‌کنید. اقامت مسافران این تور در هتل چهارستاره به‌همراه صبحانه خواهد بود.

تور فرانسه تابستان ۱۴۰۱ می‌تواند بیشتر از ۱.۵ میلیارد تومان هزینه داشته باشد. در این تور با هواپیمایی قطرایرویز مسیر مستقیم تهران – پاریس را طی می‌کنید و در مدت اقامت پنج روزه، در هتل پنج‌ستاره رافلز پاریس که یکی از لوکس‌ترین گزینه‌ها برای اقامت در پایتخت فرانسه به‌شمار می‌رود، حضور خواهید داشت. قیمت این تور دقیقا یک میلیارد و ۶۰۹ میلیون تومان است. تور پنج روزه پاریس با قیمت ۲۱۷ میلیون تومان یکی دیگر از گزینه‌های گران‌قیمت برای سفر به فرانسه محسوب می‌شود. مسیر هوایی تهران – پاریس در این تور هم به‌شکل مستقیم و با هواپیمایی قطرایرویز طی می‌شود و مسافران در هتل پنج‌ستاره لز جاردینز دو فاوبورگ اقامت خواهند داشت.

تور فرانسه تابستان ۱۴۰۱ به‌دوشکل فروخته می‌شود؛ تکی و ترکیبی. مثلا قیمت تور ترکیبی فرانسه و اسپانیا از ۵۰ میلیون تومان شروع می‌شود و مدت اقامت در شهر‌های پاریس و بارسلون چهار شب خواهد بود. پرواز این تور با هواپیمایی ترکیش ایرویز انجام می‌شود و مسافران در این شهر‌ها راهی هتل‌های چهار ستاره می‌شوند. تور فرانسه و ایتالیا تقریبا با همین قیمت فروخته می‌شود و علاوه بر چهار شب اقامت در پاریس، چهار شب در شهر‌های رم و ونیز اقامت خواهید داشت. تور دو‌هفته‌ای فرانسه، سوئد، دانمارک، نروژ و فنلاند نیز یکی از دیگر تور‌های ترکیبی تابستن امسال است که برای خرید آن باید نزدیک سه هزار و ۵۰۰ یورو یعنی تقریبا ۱۱۵ میلیون تومان پرداخت کرد.

قیمت انواع تور فرانسه

انواع تور مدت اقامت امکانات قیمت
فرانسه چهار روزه هواپیمایی ترکیش + هتل چهارستاره ۳۰ میلیون تومان 
فرانسه شش روزه هواپیمایی ترکیش + هتل چهارستاره ۴۱ میلیون تومان 
فرانسه و اسپانیا هشت روزه هواپیمایی ترکیش + هتل چهارستاره ۵۰ میلیون تومان
فرانسه و ایتالیا هشت روزه هواپیمایی ترکیش + هتل چهارستاره ۵۰ میلیون تومان
فرانسه، سوئد، دانمارک، نروژ و فنلاند ۱۴ روزه هواپیمایی نامشخص + هتل چهارستاره ۱۱۵ میلیون تومان
فرانسه پنج روزه هواپیمایی قطرایرویز + هتل پنج‌ستاره لز جاردینز دو فاوبورگ ۲۱۷ میلیون تومان
فرانسه پنج روزه هواپیمایی قطرایرویز + هتل پنج‌ستاره رافلز پاریز یک میلیارد و ۶۰۹ میلیون تومان

منبع: فرارو

 

بیشتر بخوانید:

تورهای خارجی برای ایرانی ها چقدر آب می خورند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *