د٫ آذر ۱۳ام, ۱۴۰۲

“حکمرانی لاشخورها”؛ سریالی که میخکوبتان می کند

سریال انیمیشن “حکمرانی لاشخورها” از جمله آثاری است که میخکوبتان می کند. این سریال داستان ماجراجویی در سیاره ای عجیب را روایت می کند.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ بسیاری از تحلیلگران و منتقدان سینمایی بر این باورند که سریال حکمرانی لاشخورها یک شگفتانه بزرگ برای علاقه‌مندان به هنر هفتم است.

یک سفینۀ ترابری آسیب‌دیده در سیاره‌ای دوردست سقوط کرده و حالا خدمۀ آن باید راه خودشان را برای زنده‌ماندن در این محیط بیگانه پیدا کنند؛ محیطی با زیبایی‌های فوق تصور و عجایب و خطراتی خارق‌العاده.

چهار نفر از خدمه به اضافۀ یک ربات در نقاط مختلفی از این سیاره فرود آمده‌اند و نمی‌دانند که آیا کسی غیر از خودشان هم زنده مانده است یا نه؛ آن‌ها سرگردان در اکوسیستم شگفت‌انگیز این سیارۀ ناشناخته در تلاش برای پیدا کردن سفینه و جستجوی راهی برای بازگشت به خانه هستند.

در یک کلام می‌توان گفت که مخاطبان و منتقدان، این سریال انیمیشن را شگفت‌انگیز و مسحورکننده توصیف کرده‌اند؛ یکی از بهترین انیمیشن‌های سال و یکی از بهترین ماجراجویی‌های فضایی که تا کنون دیده‌ایم. آنچه بیش از هر چیز دیگر در این اثر مورد توجه قرار گرفته، فضاسازی ناب و میخکوب‌کننده و جلوه‌های بصری خلاقانه‌ای است که بیننده را به کلی از دنیای روزمره و عادی جدا می‌کنند و به اعماق اقیانوس تخیلات و اوهام می‌برند.

در اینجا گزیده‌ای از نظرات منتقدان دربارۀ این سریال را ملاحظه می‌کنید.

استیون انگوین از اسلنت مگزین:

اکوسیستم سیاره‌ای که در این سریال می‌بینیم، شگفت‌انگیزتر از هر چیزی است که در ذهن شخصیت‌هایش قابل تصور است.

جیمز پانیوزیک از نیویورک تایمز:

داستانی پر شاخ و برگ، باشکوه و خیره‌کننده دربارۀ نجات‌یافتگانی در یک سیارۀ بیگانه؛ سیاره‌ای که حقیقتا ماورائی و آن‌جهانی به تصویر کشیده شده است.

هوآی تران بوی از اینوِرس:

با وجود پیچش‌های سردرگم‌کننده و لحن تاریک و حزن‌آور سریال، باید گفت که «حکمرانی لاشخورها» یک شگفتی است. این یک شاهکار انیمیشن است؛ یک شاهکار علمی‌تخیلی و تا اینجا یکی از غافلگیرکننده‌ترین سریال‌های امسال.

جولیا گلاسمن از The Mary Sue:

«حکمرانی لاشخورها» را به خاطر داستانش تماشا نکنید. آن را به خاطر چشم‌انداز‌های خیره‌کننده و زیبایی که از یک دنیای بیگانه به تصویر کشیده ببینید؛ به خاطر تنوع حیرت‌انگیز موجودات عجیبش و به خاطر هراسی که از دل یک طبیعت وحشی ناشناخته بیرون می‌آید.

اندرو وبستر از The Verge:

این سریال به یک اندازه زیبا و خشن است و شاید بتوان گفت که اصیل‌ترین و خلاقانه‌ترین کار انیمیشن سال ۲۰۲۳ است.

چیس هاچینسون از کولایدر:

فوران خیره‌کنندۀ زیبایی در لحظات کلیدی این سریال، چیزی باشکوه و والا را در برابر شما به نمایش می‌گذارد. این سریال قطعا یکی از هیجان‌انگیزترین انیمیشن‌هایی است که در سال‌های اخیر دیده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *