پ٫ تیر ۲۸ام, ۱۴۰۳

در سفر های تابستانی از خوردن این غذا ها به شدت خودداری کنید!

در سفر های تابستانی غذا هایی که می‌خوریم می‌توانند باعث کلافگی و مریضی ما در سفر باشند و لذت سفر را به حداقل خود برسانند.

در این مطلب با توریسم اینترنشنال همراه باشید تا شمارا با باید ها و نباید های غذایی در سفر های تابستانه آشنا کنیم.

آب بخورید، اما سالم

در طول مسافرت مصرف زیاد آب را فراموش نکنید. به‌ این شرط که آب سالم باشد. همچنین مسافران در طول سفر حتما از آب معدنی استفاده کنند و یا اینکه قبل از حرکت و در منزل آب سالم را در چند بطری تمیز بریزند و در فریزر بگذازند تا یخ بزند.
به‌ این‌ ترتیب در طول سفر، با ذوب شدن تدریجی یخ این بطری‌ها، آب آشامیدنی خنک، سالم و گوارا در دسترس شما و سایر افراد خانواده قرار می‌گیرد. برای تهیه چای هم می‌توان یک فلاسک آب‌جوش همراه برد و در طول راه از چای تمیز و مطمئن برای رفع حستگی و تمدد اعصاب استفاده کنند.
برای شستن ظروف و لیوان‌های مورد استفاده در طول سفر، از آبی که از منزل با خود آورده‌اید، استفاده کنید. آب‌هایی که در طول مسیر به صورت نهر و چشمه جاری شده‌اند، اگر چه زیبا و باصفا هستند، اغلب آلودگی میکروبی دارند و یا به انواع تخم انگل‌ها آلوده شده‌اند. ممکن است حتی، به دلیل سرازیر شدن فاضلاب‌های صنعتی، انوای آلودگی‌های شیمیایی را داشته باشند و سلامت بدن را به طور جدی به خطر بیندازند.

خورشت ممنوع کوکو مجاز!

 

مطمئن‌ترین راه برای تهیه غذای مسافرت ‌این است که افراد غذای ساده‌ای در منزل تهیه و در یک ظرف خنک به همراه خود ببرند. غذایی که برای بین راه تهیه می‌شود نباید آبکی باشد. در واقع به دلیل رشد انواع میکروب‌ها و باکتری‌ها در فضای مایع، غذاهای آبکی مانند انواع خورش‌ها، محیط مناسب‌تری برای رشد و تکثیر این میکروب‌ها محسوب می‌شوند در نتیجه امکان فاسد شدن این غذاها بیشتر است.
توصیه می‌شود افراد در مسافرت‌ها از غذاهای خشک مانند انواع کوکو‌ها (کوکوی سبزی، کوکوی سیب‌زمینی)، کتلت، شامی‌، انواع دلمه‌ها، انواع پلوها (عدس‌پلو، لوبیاپلو) همراه با گوجه‌فرنگی، کاهو و خیار تازه و لیمو‌ترش استفاده کنند، چون این غذاها سالم‌تر و امکان جذب میکروب کمتری دارند و همچنین غذاهایی مانند سالاد الویه، کالباس و سوسیس که سریع‌تر فاسد می‌شوند، برای سفر مناسب نیستند.
متاسفانه اغلب بزرگترها و حتی بچه‌ها علاقه وافری به خوردن کالباس و سوسیس دارند و به این دلیل، خانواده‌ها در طول سفر برای اینکه هم غذای مورد علاقه فرزندان را فراهم کرده باشند و هم وقت زیادی صرف تهیه غذا نکنند، کالباس و گوجه‎فرنگی و خیارشور را به عنوان غذای بین‌راه انتخاب می‌کنند. این در حالی است که احتمال فسادپذیری کالباس زیاد است بنابراین برای سفر توصیه نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *