پ٫ مرداد ۴ام, ۱۴۰۳

دوازدهمین نمایشگاه گردشگری تهران آغاز به کار کرد

هفدهمین نمایشگاه گردشگری تهران با حضور رئیس جمهور، وزیر گردشگری و نمایندگانی از ۱۲ کشور، امروز ۲۳ بهمن ماه برگزار شد. ۹۸۲ غرفه در این نمایشگاه حضور فعال دارند و تا ۲۶ بهمن ماه آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان می‌باشند.

به گزارش توریسم‌اینترنشنال، هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران با حضور علی دارابی قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سفیران و نمایندگان کشورهای خارجی پیش از ظهر روز دوشنبه -٢٣ بهمن – در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.

نمایندگان و فعالان صنعت گردشگری از ۱۱ کشور جهان شامل روسیه، ترکیه، مالزی، اندونزی، تایلند، ازبکستان، ویتنام، تاجیکستان، زیمبابوه، تانزانیا و سریلانکا در این دوره از نمایشگاه پاویون اختصاصی دارند.

نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران در ۲۰ سالن و ۶۰ هزار مترمربع و با ۹۸۲ غرفه در ۳۰ هزار مترمربع غرفه‌سازی شده که تا ۲۶ بهمن ماه پذیرای مردم بازدیدگان و گردشگران است.

همچنین ۶۹ دفتر خدمات مسافرتی خارجی به غیر از دفاتر در این نمایشگاه غرفه دارند؛ برای شرکت کنندگان خارجی فضاهای مذاکرات همکاری تجاری دو و چند جانبه مهیا شده است.

علاوه بر رسانه های داخلی و خارجی ۲۰ فعال مجازی پرببینده (اینفلوئنسر) در این رویداد حضور دارند.

پیش از افتتاح نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران مراسم رسمی و سخنرانی آیت الله رییسی رییس جمهوری اسلامی و با حضور زوراب پولولیکاشویلی، دبیر کل سازمان گردشگری ملل متحد ( UN TOURISM) در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد.

در این مراسم لوح ثبت جهانی شهر یزد به عنوان پایتخت کشورهای عضو مجمع گفتگوهای همکاری آسیایی و لوح کندوان روستای برتر گردشگری به استاندارد یزد و آذربایجان شرقی اعطا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *