س٫ آذر ۷ام, ۱۴۰۲
حوله بافی

دوره آموزش حوله‌بافی در روستاهای مرزی

جهت گسترش فعالیت های اقتصادی در روستاها به خصوص در میان بانوان دوره های آموزشی در روستای مرزی ماهیرود برگزار می شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ مسؤول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سربیشه گفت: هم‌اکنون در روستای مرزی ماهیرود برگزاری دوره آموزش حوله‌بافی در دستور کار قرار گرفته که در پایان مرداد ماه این دوره با حضور ۱۵ نفر هنرآموز برگزار می شود.

حق‌پناه با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش صنایع‌دستی در روستا‌های مرزی این شهرستان افزود: ایجاد اشتغال برای اهالی مناطق مرزی در کنار جلوگیری از خالی شدن مناطق مرزی از سکنه به‌عنوان یکی از معضلات امنیتی در

پیشگیری از اعتیاد در این مناطق که نسبت به دیگر مناطق کشور در معرض اعتیاد بیشتری است، مؤثر بوده و لزوم توجه به ارائه آموزش‌های صنایع‌دستی به‌عنوان یکی از راهکار‌های رسیدن به اشتغال پایدار و جامعه‌محور را دوچندان می‌کند.

مسؤول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سربیشه افزود: در همین رابطه از ابتدای سال تقریباً هر دو ماه یک دوره کلاس آموزش صنایع‌دستی دریکی از روستا‌های مرزی و شهر مرزی درح برگزار شده است.

حق‌پناه گفت: نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سربیشه در کنار ارائه آموزش‌های رایگان نسبت به اعطای تسهیلات کم‌بهره با بازپرداخت بلندمدت نیز اقدام کرده است که اغلب این تسهیلات از محل تسهیلات بنیاد برکت، تبصره ۱۸ ومشاغل خانگی بوده است.

بیشتر بخوانید:

پرونده کاروانسراهای خراسان جنوبی در یونسکو

اثرات مخرب کنسلی پروازهای بیرجند در اوج سفرهای گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *