ی٫ تیر ۳۱ام, ۱۴۰۳

رتبه ایران در فهرست محدودترین اینترنت جهان

آمارهای منتشر شده از سوی وب‌سایت سرف‌شارک نشان می‌دهد ایران به دلیل اعمال محدودیت‌های جدید در جایگاه دوم محدودترین اینترنت جهان قرار گرفته است

به گزارش توریسم اینترنشنال،سرف‌شارک، یک شرکت فعال در حوزه امنیت، به‌تازگی گزارشی را در خصوص محدودیت‌هایی اعمال شده روی اینترنت در کشورهای مختلف منتشر کرده که نشان می‌دهد در سال میلادی گذشته بیش از ۴ میلیارد نفر در سراسر جهان با محدودیت دسترسی کوتاه‌مدت و بلندمدت به اینترنت آزاد مواجه شدند. طبق این گزارش، ایران به‌دلیل محدودیت‌هایی که طی ماه‌های قبل اعمال کرد در رتبه دوم محدودترین اینترنت جهان قرار گرفت.

رتبه دوم محدودترین اینترنت جهان به ایران رسید

رتبه ایران در فهرست محدودترین اینترنت جهان

بر اساس گزارش منتشر شده توسط شرکت سرف‌شارک، درصد قابل توجهی از محدودیت‌هایی که در سال ۲۰۲۲ اعمال شده به ایران تعلق دارد و ایران بعد از جامو و کشمیر در رتبه دوم لیست کشورهای محدود کننده اینترنت در سال ۲۰۲۲ جای می‌گیرد. در واقع ایران ۱۱ محدودیت اینترنتی جدید را در نظر گرفته که بیشترین تعداد محدودیت‌های اعمال شده در سال قبل محسوب می‌شود.

گزارش شرکت سرف‌شارک نشان می‌دهد کشورهای جامو، کشمیر، ایران، هند، سودان، بورکینافاسو، زیمبابوه، پاکستان، روسیه، کوبا و سیرالئون به ترتیب در جایگاه اول تا دهم لیست کشورهای محدودکننده اینترنت در سال ۲۰۲۲ میلادی جای دارند.

بیشتر بخوانید:

ویلاهایی که سفرتان را به یادماندنی تر می کنند

مهاجرت عام در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *