د٫ مرداد ۱ام, ۱۴۰۳

شرکت لاکید ۱۳۰۰ نفر از کارکنان خود را اخراج می کند

شرکت لاکید از تعدیل ۱۳۰۰ نفر از نیرو های خود خبر داده است.پیش از این شرکت هایی نظیر فورد و تسلا نیز بسیاری از نیرو های خود را اخراج کرده اند.

به گزارش توریسم اینترنشنال،طبق ایمیلی که از طرف Peter Rawlinson مدیرعامل این شرکت منتشر شده است، این تعدیل نیرو شامل کارکنان همه واحدهای Lucid در هر سطحی خواهد شد. او گفته است که در سه روز آینده اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر خواهد کرد. ظاهرا Lucid قصد دارد تا پایان سه ماهه دوم ۲۰۲۳ تعدیل نیروهای خود را به‌ پایان برساند. البته نیروهایی که تعدیل می‌شوند کمک هزینه‌ای دریافت خواهند کرد و پرداخت هزینه سلامت آن‌ها ادامه خواهد یافت.

مدیرعامل این شرکت گفته است که تعدیل نیروی جدید برای کاهش هزینه‌ها انجام ‌می‌شود و متاسفانه ضرر و زیان این شرکت در سال مالی ۲۰۲۲ بیش از ۲.۶ میلیارد بوده است که نیاز به جبران آن است.

شرکت Lucid همچنین در بخش تولید خودرو با مشکلاتی مواجه است و ظاهرا امسال فقط قادر به تولید ۱۰ هزار تا ۱۴ هزار خودروی الکتریکی خواهد بود. البته این تعداد در مقایسه با ۷۱۸۰ خودروی تولید شده در سال ۲۰۲۲ رشد چشمگیری محسوب می‌شود.

این شرکت تنها شرکتی نیست که دست به تعدیل نیرو می‌زند. اخیرا شرکت فورد ۳۰۰۰ نفر از کارکنان خود را اخراج کرد و شرکت جنرال موتورز نیز قصد دارد بودجه‌ای خود حدود ۲ میلیارد دلار کاهش دهد. شرکت‌های تسلا، Arrival و Rivian هم تعدیل نیروی گسترده‌ای داشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *