ی٫ تیر ۳۱ام, ۱۴۰۳
متقاضیان پناهندگی

شمار متقاضیان پناهجویی در اتحادیه اروپا افزایش یافت

اداره آمار کمیسیون اروپا اعلام کرد تعداد متقاضیان پناهجویی در اتحادیه اروپا ۱۷ درصد افزایش یافته است.

به گزارش توریسم اینترنشنال،اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) با انتشار تازه‌ترین گزارش خود در مورد روند ورود پناهجویان به اتحادیه اروپا اعلام کرد که در اوت گذشته در مجموع ۷۷ هزار و ۵۹۵ تقاضای جدید پناهندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ثبت شده است. این تعداد، ۱۱ هزار و ۵۰ مورد بیش از ژوئیه گذشته بوده است. در اوت سال پیش نیز ۵۰ هزار و ۳۹۰ نفر اولین تقاضای پناهندگی خود را به یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارائه کرده بودند.

بر پایه این گزارش، افرادی که در اوت گذشته، پس از رد تقاضای قبلی، درخواست پناهندگی بعدی خود را تقدیم کرده بودند، ۶ هزار و ۱۰۰ نفر بوده که ۲۴۰ تن بیش از ژوئیه ۲۰۲۲ و ۱۱ درصد افزون‌تر از اوت سال پیش بوده است.

سوری‌ها در اوت ۲۰۲۲ به عنوان بزرگترین گروهی ثبت شدند که به دنبال پناهندگی به اتحادیه اروپا بودند. ۱۱ هزار و ۸۶۰ سوری در این ماه برای نخستین بار درخواست پناهندگی خود را تقدیم یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا کردند. پس از آن‌ها، افغان‌ها (۱۰ هزار و ۶۷۵ مورد)، هندی‌ها (۴ هزار و ۱۷۰ مورد)، ترک‌ها (۴ هزار و ۱۰۵ مورد) و ونزوئلایی‌ها (۳ هزار و ۵۶۵ مورد) قرار گرفتند.

از ابتدای سال ۲۰۲۲، در میان اعضای اتحادیه اروپا، آلمان عضوی بوده است که دریافت بیشترین تقاضای نخست پناهندگی (۱۶ هزار و ۹۵۰ مورد) را ثبت کرده است. پس از آلمان، اتریش، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا قرار گرفته‌اند. این پنج کشور عضو اتحادیه اروپا در مجموع ۷۴ درصد مجموع تقاضای نخست پناهندگی ثبت شده در کل اتحادیه را به خود اختصاص داد‌ه‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *