س٫ آذر ۷ام, ۱۴۰۲
سفر روس ها به اتحادیه اروپا

قاچاق مهاجر به اروپا با هواپیمای شخصی

به گزارش پلیس اروپا تعدادی از افراد که در قاچاق با هواپیمای شخصی نقش داشتند  دستگیر شدند.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛پلیس اروپا، «یوروپل» اعلام کرد که ۵ نفر به دلیل «قاچاق مهاجران به اروپا با استفاده از هواپیمای شخصی» بازداشت شدند. بر اساس اعلام یوروپل، متهمان برای انتقال غیرقانونی مهاجران به اروپا با جت شخصی تا ۲۰ هزار یورو دریافت می‌کردند.

متهمان همچنین مهاجران را با گذرنامه‌های دیپلماتیک جعلی و با استفاده از هواپیمای شخصی که مقصد آن‌ها دریای کارائیب اعلام می شد، از ترکیه به اروپا منتقل می‌کردند.

آن‌ها با استفاده از توقف هواپیماها در فرودگاه‌های کشورهای اروپایی، مهاجرانی که مسافر این هواپیماهای شخصی بودند را از هواپیماها پیاده می‌‌کردند. مهاجران سپس درخواست پناهندگی خود را در این کشورها به ثبت می‌رساندند.

یوروپل از ثبت فرود پنج هواپیمای شخصی در ایتالیا، آلمان، فرانسه، اتریش و بلژیک در فاصله اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۰ خبر داده است.

بنا به گزارش یوروپل، تلاش برای بازداشت دو مظنون دیگر این پرونده که متواری هستند، ادامه دارد.

این گزارش همچنین از متلاشی شدن شبکه انتقال مهاجران به اروپا با استفاده از هواپیمای شخصی پس از بازداشت سه تن در رم و دو تن در بروکسل خبر داد.

نیروهای پلیس همچنین دو هواپیمای شخصی به ارزش ۴۲۶ هزار یورو، یک خودروی مدل بالا و تجهیزات جعل هویت را کشف و ضبط کرده‌اند.

بیشتر بخوانید :

ماهانه ۳ هزار دلار برای جنگ در جبهه های روسیه

ویزا برای گردشگران روس متوقف نمی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *