پ٫ مرداد ۴ام, ۱۴۰۳

لغو ویزای عراق برای مسافران مرز پرویزخان

تمام مسافران و گردشگرانی که از مرز رسمی پرویزخان قصد ورود یا خروج از کشور را دارند می‌توانند با داشتن گذرنامه معتبر تردد کنند.

به گزارش توریسم اینترنشنال،سرپرست فرمانداری قصرشیرین از لغو روادید برای سفر مسافران و گردشگران عراقی و ایرانی از مرز رسمی پرویزخان در این شهرستان به داخل و خارج از کشور خبر داد.

محمد حیدری، سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: بر این اساس تمام مسافران و گردشگران عراقی که از مرز رسمی پرویزخان وارد کشورمان شوند و یا هموطنانمان که قصد سفر به اقلیم کردستان عراق را از طریق این مرز دارند می‌توانند با داشتن گذرنامه معتبر تردد کنند.

وی اظهار داشت: رایزنی‌ها و پیگیری‌های انجام شده توسط استاندار کرمانشاه با مقامات اقلیم کردستان عراق نتیجه بخش بوده و منجر به این اتفاق مبارک برای لغو روادید شده تا تردد مسافران و گردشگران ۲ طرف از جمهوری اسلامی ایران به اقلیم کردستان عراق و همچنین از اقلیم کردستان عراق به داخل کشورمان به راحتی بتوانند تردد و سفر کنند.

سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: لغو روادید می‌تواند منجر به رونق بخش گردشگری و افزایش تردد‌ها از این مرز به داخل کشور و اقلیم کردستان و همچنین گسترش مروادات تجاری و فرهنگی و سایر بخش‌ها شود.

حیدری ادامه داد: پیش‌تر نیز شاهد لغو روادید از مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی عراق بوده ایم.

او با بیان اینکه هم اکنون روزانه شاهد تردد ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر از افراد از مرز رسمی پرویزخان به داخل و خارج از کشور هستیم، اضافه کرد: در ایام تعطیلات تابستان این آمار به صورت میانگین تا ۸۰۰ نفر به صورت روزانه بود که لغو روادید می‌تواند منجر به افزایش سفر‌ها بین دو طرف شود.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون در مجموع ۱۲۱ هزار و ۳۰ نفر از مرز رسمی پرویزخان تردد کرده اند که از این تعداد ۷۱ هزار و ۲۳۸ مسافر ایرانی و عراقی از این مرز به اقلیم کردستان عراق عزیمت کرده و ۴۹ هزار و ۷۹۲ نفر مسافر ایرانی و عراقی نیز از این گذرگاه وارد کشور شده اند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷هزار نفر جمعیت و ۱۸، ۶کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرز‌ها ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان فعال است.

بیشتر بخوانید:  

ظرفیت‌های گردشگری مذهبی عراق در نمایشگاه پارس

بیمه اجباری گردشگری عراقی دریافت نمی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *