ج٫ آذر ۱۰ام, ۱۴۰۲
مار در سواحل دریا

مارها مهمان ناخوانده دریای چالوس/فیلم

مدتی است اخبار مبنی بر وجود مارهای سمی در سواحل رادیو دریای چالوس منتشر می شود که موجب ترس محلی ها و گردشگران در این منطقه شده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛در پی وقوع سیلاب ویرانگر در روز ۷ مرداد امسال در مناطق روستایی بخش کوهستانی مرزن‌ چالوس و بروز خسارات چند هزار میلیارد تومانی به زیرساخت‌ها، بخش‌های مسکونی، کشاورزی و معیشت، اکنون همان سیلاب روی دیگر خود را نشان داد.

چند روزی است که تصاویر و فیلم‌هایی از وجود مارها در داخل آب دریا و همچنین ساحل رادیو دریای چالوس مشاهده شده است و سبب نگرانی‌هایی برای مردم محلی، مسافران و گردشگران شده است.

اما در این بین مدیرکل محیط زیست استان مازندران وجود مارهای سمی در سواحل مازندران را کذب دانست و اعلام کرد: هیچ موردی از وجود مارهای سمی در سواحل نداشتیم.

اما مشاهدات میدانی خبرنگار خبرگزاری موج از سواحل رادیو دریای چالوس و تهیه و عکس و فیلم اختصاصی از مارهای داخل آب و برخی نقاط در ساحل رادیو دریای چالوس حکایت از وجود تعداد مارهای بسیار زیاد است که البته هنوز به طور کامل تعداد مارهای سمی یا غیرسمی مشخص نیست و باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده چه اتفاقات دیگری رخ می‌‌دهد و کارشناسان امر چه نظراتی خواهند داشت.

سید اصغر مطهری رئیس اداره محیط زیست شهرستان چالوس نیز که در محل ساحل رادیو دریای چالوس حضور یافته بود، پس از آنکه یک حلقه مار توسط ناجیان غریق از آب دریا بیرون آورده شد پس از بررسی اولیه آن، در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری موج اظهار داشت: این مار که الان در ساحل رادیو دریا از آب بیرون کشیده شد و در حال مشاهده هستیم با توجه به اینکه مردمک چشم آن خطی نیست و سر مار هم تقریباً مدور است بنابراین سمی نیست اما برای اطمینان و بررسی های بیشتر با خودم می برم تا در اختیار کارشناسان محیط زیست قرار داده شود.

بیشتر بخوانید:

برگزاری دوره آموزشی مدیریت تاسیسات گردشگری در مازندران

آغاز به کار بزرگترین آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد هتلداری و گردشگری شمال کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *