س٫ آذر ۷ام, ۱۴۰۲
کنیسه یهودیان در سنندج

مرمت اضطراری کنیسه یهودیان در سنندج

به گزارش معاون میراث‌ فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان مرمت اضطراری کنیسه یهودیان استان سنندج پایان یافت.

به گزارش توریسم اینترنشنال، محمد امینیان اظهار کرد: استان کردستان همواره در دوره‌های مختلف تاریخی نقشی ماندگار در بُعد وحدت اسلامی و ایران فرهنگی ایفا کرده است.

معاون میراث‌ فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان اضافه کرد: وجود اماکن مذهبی و تاریخی شامل مساجد، امام‌زاده‌ها، تکیه‌ها، خانقاه، حسینیه، کلیسا، کنیسه و… نمونه‌‌های بارزی از اتحاد و هم‌زیستی اقوام و مذاهب مختلف در این استان است.

وی تصریح کرد: یکی از این اماکن تاریخی، کنیسه یهودیان در شهرستان سنندج است که به‌ شماره ۲۶۹۷۹ در فهرست آثار ملی کشور به‌ثبت رسیده است.

امینیان با اشاره به آسیب‌دیدگی این اثر تاریخی عنوان کرد: نظر به ضرورت حفاظت و مرمت بناهای تاریخی و آثار ثبتی استان، مرمت اضطراری این کنیسه شامل مداخلات حفاظتی و استحکامی در بخش‌های از تعادل خارج شده نمای بیرونی و قسمت‌های در حال ریزش فضای داخلی با رعایت حفظ دوره‌های مختلف و اصول مرمت معماری انجام شد.

معاون میراث‌ فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان یادآور شد: امیدواریم با انجام مرمت‌ها و احیای علمی بناها، بافتها و محوطه‌های تاریخی در سطح استان، شرایط مطلوب‌تری برای معرفی میراث ارزشمند ملموس و ناملموس کردستان فراهم شود.

بیشتر بخوانید:

حال نگین آبی کردستان خوب نیست /فیلم

برگزاری دومین جشنواره غذاهای بومی سفره کردستان در سنندج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *