ج٫ آذر ۱۰ام, ۱۴۰۲
خلخال

معرفی خلخال به عنوان قطب گردشگری کشور

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از انتخاب شهر خلخال به عنوان قطب گردشگری کشور خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ سید عزت‌الله ضرغامی با حضور در شهرستان خلخال و بازدید از چندین پروژه، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالای شهرستان خلخال در حوزه گردشگری، این شهرستان به‌عنوان قطب گردشگری کشور معرفی می‌شود.

وی، آب و هوا و طبیعت بکر منطقه خلخال را فرصتی برای جذب گردشگران دانست و تصریح کرد: ترافیک و شلوغی جاده‌های مرکز کشور و استان‌های شمالی با تردد مسافران در جاده خلخال به اسالم رفع خواهد شد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: اصلی‌ترین عامل حضور گردشگران در این منطقه، مشکلات و شلوغی موجود در سایر جاده‌های شمالی کشور است که این منطقه به لحاظ دسترسی به بیش از چند استان می‌تواند به عنوان یک جاذبه گردشگری خوب، در اختیار مسافران قرار گیرد.

ضرغامی هدف از سفر خود به شهرستان خلخال و کوثر را بازدید از مناطق گردشگری ازناو، اندبیل و چندین مجموعه دیگر عنوان کرد و اذعان داشت: هدف اصلی ما آشنایی با سرمایه‌گذاران و مشکلات آنان در جهت تسریع در رفع مشکلات برای توسعه گردشگری منطقه است؛ همچنین پیگیر توسعه مناطق گردشگری ازناو و اندبیل در خلخال هستیم.

وی به امامزاده سیددانیال خلخال نیز اشاره کرد و افزود: ظرفیت‌های خوب گردشگری مذهبی و زیارتی باید در منطقه معرفی شود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در خصوص مشکلات واحدهای تولیدی نیز گفت: برخی از مشکلات واحدهای سرمایه‌گذاری به دولت و موانع ارتباط دارد که سعی می‌کنیم مشکلات را از طریق اعطای تسهیلات از محل تبصره ماده ۱۸ رفع کنیم.

ضرغامی افزود: جزو اولین وزارت خانه هستیم که از تسهیلات تبصره ۱۸ بیشترین استفاده را کرده و با شناسایی دقیق بسترهای سرمایه‌گذاری و معرفی طرح‌های استانی از سوی ادارات کل؛ هدف‌های گردشگری را حمایت می‌کنیم.

وی در بازدید از جاده خلخال به اسالم، گفت: جاده خلخال به اسالم یک منطقه فوق‌العاده برای استقرار گروه‌های گردشگری و کاروان‌های مسافرتی است.

پل معلق خلخال با قول وزیر میراث فرهنگی جان می‌گیرد

سیدغنی نظری نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر، تصریح کرد: پل معلق خلخال با قول وزیر میراث فرهنگی جان می‌گیرد.

وی افزود: امروز از ظرفیت‌های گردشگری شهرستان خلخال، منطقه داش‌حامامی، منطقه گردشگری ازناو و اندبیل در خلخال و مجره بازدید و ظرفیت‌های شهرستان از نزدیک به مسوولان کشوری معرفی شد.

نظری بیان کرد: در منطقه گردشگری ازناو از چهار گوشه ایران گردشگران حضور دارند و این نشان از کشش و جذابیت خاص طبیعی و خدادادی منطقه خلخال برای حضور گردشگران است.

 وی یکی از مطالبات اصلی مردم شهرستان خلخال را تونل خلخال به اسالم عنوان کرد و گفت: با احداث این تونل ظرفیت‌های گردشگری شهرستان خلخال جایگاه کشوری خود را پیدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

شهرت شیرین ذرت بومی شهرستان اهر/تصاویر

اعلام فراخوان سرمایه‌گذاری در اطراف سه سد استان آذربایجان غربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *