ی٫ تیر ۲۴ام, ۱۴۰۳
گردشگران اسپانیایی در ایران

مفقودی شهروند اسپانیایی در ایران

شهروند اسپانیایی که به منظور طی کردن مسیر مادرید تا محل برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲قطر به ایران رسیده بود مفقود شده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ خانواده یک شهروند اسپانیایی که قصد داشت مسیر مادرید تا محل برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در دوحه را پیاده طی کند، روز دوشنبه ۲۴ اکتبر خبر دادند که از حدود سه هفته پیش که پسرشان وارد ایران شده است هیچ اطلاعی از او ندارند.

خانواده «سانتیاگو سانچز» گفتند که ارسال پیام‌های فرزندانشان از ۲ اکتبر و یک روز پس از ورود به ایران از طریق مرزهای شمال غربی این کشور متوقف شده است.

آقای سانچز ۴۱ ساله، کوهنورد و چترباز سابق ارتش اسپانیا که طی ۹ ماه گذشته ماجراهای سفرش با پای پیاده را در حساب اینستاگرامی خود منتشر می‌کرد پس از ورود به ایران، حساب اینستاگرامی‌اش غیرفعال شد.

آخرین پیامی که او پس از عبور از ۱۵ کشور با پای پیاده ارسال کرده، مربوط به روزهای اقامتش در اقلیم کردستان عراق است. آقای سانچز قرار بود در آخرین مرحله از سفر خود به قطر، خاک ایران را تا ساحل خلیج فارس طی کند.

مادر آقای سانچز به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «من و همسرم به شدت نگران او هستیم و در همه این مدت گریه کرده‌ایم.»

والدین آقای سانچز گفتند که فرزندشان هشدار داده بود که پس از ورود به ایران، امکان تماس اینترنتی‌اش محدود خواهد شد.

پدر و مادر آقای سانچز پس از گذشت بیش از سه هفته بی‌خبری از فرزندشان، در ۱۷ اکتبر مفقود شدن او را به پلیس و وزارت خارجه اسپانیا گزارش دادند.

وزارت خارجه اسپانیا اعلام کرد که هیچ اطلاعی در مورد آقای سانچز و وضعیت او در ایران ندارد و سفیر این کشور در تهران در حال رسیدگی به این موضوع است.

آقای سانچز در شرایطی مفقود شده که ایران شاهد اعتراض‌های مردمی است و شبکه اینترنت بسیار کند و شبکه‌های اجتماعی محدود شده‌اند.

آسوشیتدپرس به نقل از راهنمای آقای سانچز در شهر سلیمانیه عراق نوشت که او قرار بود در شهر مریوان ایران با یک خانواده محلی تماس بگیرد.

وزارت خارجه اسپانیا با اعلام اینکه عبور «سانتیاگو سانچز» را از مرز ایران ثبت کرده است، تصریح کرد که تمامی احتمالات را در نظر می‌گیرد.

نهادهای امنیتی ایران هم‌زمان با گسترش اعتراض‌ها در این کشور از بازداشت شماری از شهروندان کشورهای خارجی که بیشترشان اروپایی هستند به اتهام ارتباط با معترضان خبر داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

بازداشت یک تبعه اتریشی در ایران

افزایش نرخ تورم سالانه در اتحادیه اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *