پ٫ تیر ۲۸ام, ۱۴۰۳

هنگام اجاره خودرو در سفر این ۲ نکته مهم را فراموش نکنید

اجاره خودرو این روز ها به یکی از بازار های داغ حوزه گردشگری کشور تبدیل شده است. با این حال بی اطلاعی  برخی افراد زمینه را برای برخی از کلاهبرداران و فرصت طلبان مهیا کرده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال، امروزه اجاره خودرو در اغلب کشورها به عنوان یکی از مهمترین پایه‌های صنعت حمل و نقل و گردشگری مطرح بوده و از رونق بالایی نیز برخوردار است. با این حال عدم اطلاع رسانی صحیح و نبود بسترهای مناسب باعث شده که این صنعت در داخل ایران به اجاره روزانه خودرو برای مراسم خاص محدود شود.

نبود اطلاعات دقیق درباره نحوه اجاره خودرو و گاها عدم نظارت درست بر شرکت‌های فعال در این عرصه، زمینه بروز برخی کلاهبرداری‌ها را فراهم آورده است.

به گفته کارشناسان، ۹۰ درصد کلاهبرداری‌ها در زمینه اجاره خودرو به خاطر عدم شفافیت در قراردادها، بیمه، مسائل مالی و سایر موضوعات رخ می‌دهد که با اطلاع رسانی و آگاه‌سازی متقاضیان و مشتریان، می‌توان از بروز آن پیشگیری کرد.

راهکارهای پیشگیری از کلاهبرداری در اجاره خودرو

یکی از نکات مهم برای انتخاب شرکت مناسب در زمینه اجاره خودرو، در وهله اول بررسی اعتبار و مجوزهای قانونی، به خصوص در رابطه با شرکت‌های اینترنتی است. به عبارت دیگر با بررسی سایت و ادعای اجاره چند خودرو محدود با نصف قیمت معمول، نباید به شرکت‌ها اعتماد کرد.

در این زمینه راهکارهای زیر کمک کننده است:

  1. از هر نقطه و هر شهر و کشوری که قصد اجاره خودرو دارید، چه خودرو اقتصادی و چه لاکچری، ابتدا از شرکت مربوطه بخواهید تا مجوز و پروانه کسب خود را به شما نشان دهند. این مجوز برای شرکت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و برای عدم شکایت، هیچ تخلفی نخواهند داشت.
  2. نکته دوم استفاده از گوگل برای بررسی نقطه نظرات کاربران درباره نحوه فعالیت شرکت‌های اجاره خودرو است. بررسی کامنت و نظرات کاربرانی که از این شرکت خودرو اجاره کرده‌اند بسیار کمک کننده است. همچنین بررسی نظرات در گوگل قابل حذف و ادیت نیست و لذا شما می‌توانید کلیه نظرات منفی و مثبت درباره شرکت مدنظر را بررسی کرده و آگاهانه انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *