د٫ آذر ۱۳ام, ۱۴۰۲
غار آهکی

واگذاری دومین غار آهکی جهان به بخش خصوصی

غار نخجیر دلیجان که به عنوانه دومین غار آهکی جهان شناخته شده است به بخش خصوصی واگذار می شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ مصطفی مرزبان، مدیرکل این اداره در استان گفت: مدیریت غار نخجیر طبق قانون مزایده به بخش خصوصی، با بهره‌گیری از سامانه تدارکات الکترونیک دولت www.setadiran.ir و شماره مزایده ۵۰۰۱۰۰۳۲۲۹۰۰۰۰۰۲ بصورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: برای واگذاری غار نخجیر به بخش خصوصی براساس آگهی مزایده هر کس توانایی مدیریت داشته باشد، می‌تواند در این مزایده شرکت کند.

مرزبان با تاکید بر اینکه بازگشایی پاکت‌ها به‌صورت الکترونیکی ساعت ۱۰ صبح روز نهم شهریورماه در محل سالن جلسات اداره کل خواهد بود، افزود: از کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی ذی صلاح واجد شرایط و مجرب دارای تعیین صلاحیت معتبر و مرتبط، دعوت می‌شود از تاریخ انتشار آگهی نوبت دوم مطابق زمان انتشار در سامانه به مدت ۱۰روز برای دریافت اسناد مزایده و ارائه پیشنهادات همراه با مدارک مورد نیاز (سوابق و تصویر اسناد قانونی شرکت، ضمانت‌نامه شرکت در مناقصه و قیمت پیشنهادی)به واحدامورقراردادها و مناقصات اداره کل مراجعه کنند.

مرزبان گفت:‌ غار نخجیر در ۱۰ کیلومتری شهرستان دلیجان حد فاصل جاده ارتباطی دلیجان به شهر نراق واقع شده و با قدمتی بیش از ۷۰ میلیون سال از عجایب خلقت الهی است. غار نخجیر حکایت‌های چند میلیون ساله و جلوه‌های بی‌نظیر و منحصر به فردی از شکوه غارهای آهکی (دومین غار آهکی جهان با بیش از ۹۵% آهک خالص) را فراروی بیننده قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

ممنوعیت ورود افراد بدحجاب به اماکن گردشگری

دستگیری فروشنده اشیای عتیقه تقلبی شهر نیم ور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *