ی٫ تیر ۳۱ام, ۱۴۰۳
کشف مثلث برمودا

کشف یک مثلث برمودا در استرالیا

 کشتی های غرق شده اکنون گردشگران، غواصان را به هیجان می آورند و دانشمندان را مجذوب خود می کنند.

به گزارش توریسم اینترنشنال،این محوطه تقریباً چهار برابر بزرگ‌تر از تگزاس است اما تنها ۲.۶ میلیون نفر جمعیت دارد، استرالیای غربی (WA) در مقایسه با ساحل شرقی توسعه‌یافته‌تر استرالیا که سیدنی و ملبورن را در خود جای داده است، گردشگران کمی دارد.

مرکز این ایالت، پرث، ۱۳۰۰ مایل از نزدیکترین شهر، آدلاید، فاصله دارد. اما کسانی که به WA سفر می کنند متوجه می شوند که برخی از جذاب ترین مکان های آن در سواحل آن، زیر امواج اقیانوس هند پنهان شده اند.

در اینجا، کشتی‌های غرق‌شده را می‌توان در همه جا از سواحل شهر گرفته تا پارک‌های دریایی دوردست پیدا کرد، و آنها محوریت یک مجموعه تلویزیونی مستند شش قسمتی جدید، «شکارچیان کشتی‌های غرق شده در استرالیا» را تشکیل می دهند. این ویرانه‌های زیر آب علاوه بر اینکه مکان‌های غواصی فوق‌العاده‌ای هستند، جریان‌های شگفت‌انگیز تاریخ دریایی WA را نشان می‌دهند.
ساحل کشتی غرق شده راس اندرسون، متصدی باستان‌شناسی دریایی در موزه استرالیای غربی، می‌گوید از دهه ۱۶۰۰، این ساحل به محل دفن کشتی‌های هلندی، بریتانیایی و پرتغالی تبدیل شده است.

عکس| ساحلی در استرالیا که با مثلث برمودا رقابت می کند!

بسیاری از کشتی ها در مسیر قایقرانی Roaring Forties از اروپا به اندونزی تلف شدند. آنها به سمت شرق و آبهای خائنانه WA که مملو از تله های انفجاری طبیعی مانند جزر و مد شدید، صخره های کم عمق ساحلی، صخره های مرتفع دریا و آب و هوای خطرناک است، جسارت کردند.

خطای انسانی علت اولین غرق کشتی ثبت شده WA در ۴۰۰ سال پیش بود. بازدیدکنندگان موزه شگفت‌انگیز کشتی‌های غرق‌شده WA در پرث می‌توانند یک توپ چدنی بازیابی شده از این کشتی، Trial را که در حدود صد مایلی غرب شهر کاراتا، در شمال ایالت، در سال ۱۶۲۲ غرق شد، مشاهده کنند. آنها همچنین می‌توانند داستان جنجالی آن را یاد بگیرند.

 در مسیر انگلستان به اندونزی، Trial از مسیر خارج شد، به سنگ برخورد کرد و غرق شد. بیش از صد خدمه توسط دریا بلعیده شدند. یکی از ۳۶ نفری که جان سالم به در برد، استاد کشتی، جان بروکس، در مورد مرگ آن دروغ گفت تا غفلت خود را پنهان کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *