د٫ آذر ۱۳ام, ۱۴۰۲

۱۱ حقیقت شوکه کننده درباره پشت صحنه فیلم “باربی ۲۰۲۳”

باربی یکی از جنجالی‌ترین فیلم های سال ۲۰۲۳ بود که توانست با فیلم نامه و کارگردانی عالی خود همه رقبا را از رینگ خارج کرده و تبدیل به پرفروش ترین فیلم امسال شود.

در این مطلب با توریسم اینترنشنال همراه باشید تا شمارا با چند حقیقت جالب درباره این فیلم آشنا کنیم.

شروع نگارش فیلمنامه با همه گیری کرونا همزمان بود!

شروع نگارش فیلمنامه با همه گیری کرونا همزمان بود!

تقریبا با شروع همه‌گیری بود که گرتا گرویگ و نوآ بامباخ در آپارتمان‌شان در نیویورک حبس شدند تا فیلمنامه‌ای را بسازند که گرویگ بعداً برای کارگردانی آن را امضاء کرد.

هیچ رنگ سیاه یا سفید ثابتی در هیچ یک از طرح‌های مجموعه باربی لند وجود ندارد

گرتا گرویگ در ویدیوی  Architectural Digest، جایی که خانه رویایی باربی را به نمایش گذاشتند، اشاره کرد که جلسات متعددی در مورد سایه‌های مختلف صورتی که در عکس‌های خود قرار می‌دهند، داشته‌اند.

آمبولانس باربی، یک اسباب بازی واقعی بود که شبیه یک آمبولانس بزرگ ساخته شده بود

بله!‌ آمبولانس باربی، که کن را پس از ناگواری موج سواری نجات داد، یک اسباب بازی واقعی بود با این تفاوت که شبیه یک آمبولانس بزرگ ساخته شده بود.

ماشین باربی توسط یک فرستنده کنترل از راه دور اداره می‌شد

درست مانند هر بچه‌ای که با باربی بازی می‌کند، باربیِ مارگو رابی به لطف یکی از اعضای تیم SFX که از فناوری پهپاد واقعیت مجازی استفاده می‌کرد، می‌توانست بدون استفاده از  دست‌هایش در گوشه و کنار مجموعه رانندگی کند.

مارگو رابی یک روز صورتی اجباری را در صحنه فیلمبرداری باربی تعیین کرد

مارگو رابی یک روز صورتی اجباری را در صحنه فیلمبرداری باربی تعیین کرد

با الهام از فیلم “دختران بدجنس”، هر چهارشنبه، اعضای حاضر در ساخت فیلم باربی تشویق می‌شدند تا لباس صورتی بپوشند. جالب اینجا بود که همه اعضاء هم خیلی درگیر این داستان شدند و آن را جدی گرفتند و اگر کسی رنگ صورتی نمی پوشید، رابی از او جریمه می‌گرفت و آن را به خیریه اهدا می‌کرد.

کن به طور خاص برای رایان گاسلینگ نوشته شده است

گرتا گرویگ گفت: «ما این قسمت را به طور خاص برای رایان گاسلینگ نوشتیم. با وجود اینکه او در نقش‌های دراماتیک بسیار فوق‌العاده است، می‌دانستم که او واقعاً بامزه است زیرا تمام برنامه‌های زنده او را تماشا کرده بودم. نقشه B برای ما أصلا وجود نداشت. این نقش را فقط و فقط رایان باید بازی می‌کرد.»

مارگو رابی نیز همین احساس را داشته است. او می‌گوید: «رایان واقعا انتخاب فوق‌العاده‌ای بود. مارگو همچنین رایان را بازیگری باهوش خواند که می‌توانست عاشقانه و کمدی را به خوبی ترکیب و ایفا کند.»

“شما فکر می‌کنید ده‌ها نفر هستند که می‌توانند نقش کن را بازی کنند، اما در واقع اینطور نیست. و البته، او شبیه کن هم است، او فوق العاده است.”

خانه رویایی باربی

ارتفاع خانه‌های رویایی باربی بیش از ۲۵ فوت بود. مارگو رابی شیرین کاری‌های زیادی هم در این خانه انجام داد، از جمله پریدن از بالای خانه.

خانه باربی کیت مک‌کینون دارای حفره‌هایی است که در سرتاسر مجموعه پنهان شده‌اند، به گونه‌ای که مک‌کینون را قادر می‌سازد تا یکی از پاهای واقعی‌اش را در حین فیلم‌برداری پنهان کند، و یک پای ساختگی را از دیوار رد کند تا این تصور را ایجاد کند که در شکاف‌ها قرار گرفته است.

باربی و لباس برند شانل

باربی و لباس برند شانل

در یک صحنه مارگو رابی کت و شلوار قدیمی شانل را پوشیده است که قبلاً توسط مدل و بازیگر کلودیا شیفر پوشیده شده بود.

عروسک باربی

در فیلم جدید «باربی»، مارگو رابی هرگز هیچ انگشتری در انگشتانش ندارد – اشاره‌ای به عروسک اسباب‌بازی کلاسیک که انگشت‌هایش به هم متصل است و بنابراین اصلا نمی‌تواند انگشتری داشته باشد.

 تنها نقطه اشتراک باربی و کن

کن ممکن است ویژگی‌های خاص خود را داشته باشد، با این حال، یک چیز مشترک با باربی دارد: اپیلاسیون بدن. چنانچه کارگردان گرتا گرویگ در موارد متعدد توضیح داده است، کن‌ها پستاندار نیستند، آنها عروسک هستند!

باربی و اسکار

بازیگران و عوامل فیلم «باربی» ۵۰ نامزدی جایزه اسکار – از جمله نامزدی برای مارگو رابی و رایان گاسلینگ – و در مجموع ۸ جایزه اسکار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *