ی٫ فروردین ۲۶ام, ۱۴۰۳

درباره ما

ذهن تاریخ همیشه پر از ماجرای افرادی بوده که سعی داشته اند نگاه ویژه‌ای به مفهومِ «سفر» داشته باشند. آدم‌هایی که زندگی را تنها از طریق کشف و دیدن سرزمین‌های جدید و مکان های ناشناخته سپری می‌کردند و هیچ گاه خود را محدود به نقطه ثابتی در عالم هستی نمی‌کردند. ذهن تاریخ همیشه مملو از داستان‌ها و حوادث جالبی است که از سوی این جهان‌گردان و دنیا دیده گان دست به دست چرخیده و هنوز هم در حافظه تاریخی افراد زیادی نقش بسته و هیچگاه نیز کمرنگ نمی شود.

کریستوف کلمب، مارکوپولو، ابن بطوطه، ژوان زانگ، ارنست همینگوی، مارکوپولو، نیل آرمسترانگ و فریا استارک همگی از افراد مشهوری هستند که تنها به واسطه ماجراجویی‌ها و گردشگری‌های بسیار نامشان برای همیشه در تاریخ ثبت شده و به  آسانی فراموش نخواهد شد.

 

 

پایگاه خبری «توریسم اینترنشنال» به عنوان یک وب سایت تخصصی خبری-تحلیلی مربوط به حوزه گردشگری و توریسم، با نگاهی ویژه به مکان‌های گردشگری داخلی و خارجی و با هدف حمایت از گردشگران و ماجراجویانی که سفر را در اولویت اول زندگی شخصی خود قرار می‌دهند، حاصل تلاش سفردوستان و گردشگرانی است که سعی دارند از تجارب این افراد علاقه‌مند به سفر استفاده کنند. این پایگاه خبری-تحلیلی در پاییز سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

شکی نیست که موسسان اولیه و مدیران این پایگاه خبری، «سامان سفالگر»، مدیر مسئول و «سعیده اسکندری»، سردبیر “توریسم اینترنشنال”، به عنوان دو تن از حامیان صنعت گردشگری که سال‌ها در حوزه خبر و روزنامه نگاری فعالیت می‌کنند، ضمن توجه ویژه به ظرفیت‌های بی‌شمار ایران عزیز در عرصه گردشگری، این هدف را مدنظر داشته اند تا با راه‌اندازی پایگاه خبری-تحلیلی توریسم اینترنشنال، علاوه بر معرفی جاذبه‌های استان‌های مختلف ایران و همچنین جاذبه‌های گردشگری کشورهای مختلف در سرتاسر دنیا: در قالب اخبار، تصاویر و ویدئوهای گوناگون، اطلاعات و خدمات ارزنده‌ای را به تمام مخاطبان خود ارائه دهند.

 

 

در این راه بر آن هستیم تا در کنار آگاه‌سازی روزانه مخاطبان خود از اخبار حوزه گردشگری، با احترام  به تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران، به طرق مختلف در قالبِ خبر رسانی و کشف حقایق، و معرفی مکان‌های تفریحی، جاذبه‌های توریستی، و بوم‌گردی‌های استان‌های مختلف، فضایی را برای توسعه ظرفیت‌های صنعت توریسم در ۳۱ استان کشورمان فراهم آوریم تا از این طریق بتوانیم ضمن ترغیب گردشگران داخلی برای بازدید از این مناطق، به جذب بیشتر توریست های خارجی نیز جهت سفر به ایران و استفاده از ظرفیت های توریستی کشورمان بپردازیم. شکی نداریم که اهتمام ورزی در این روند می‌تواند فرصت‌های اقتصادی مربوط به این حوزه را نیز تا حد امکان تقویت و ظرفیت‌های جدیدی را برای ارتقای حوزه ‌های مختلف گردشگری در داخل کشورمان ایجاد کند.

این راه بدون حمایت فعالان عرصه گردشگری برای ما چندان آسان نخواهد بود. به ویژه با توجه به اینکه بایستی تاکید کنیم پایگاه خبری توریسم اینترنشنال یک پایگاه خبری-تحلیلیِ کاملا مستقل و آزاد بوده و به هیچ نهاد و ارگان خاصی وابسته نیست.

بار دیگر این هدف خود را یادآوری می‌کنیم که پایگاه خبری «توریسم اینترنشنال» مبنای فعالیت خود را آن قرار داده است که برای گردشگران داخلی و خارجی و تمام کسانی که سفر و طبیعت‌گردی، و به طور کلی گردشگری(در قالب های مختلف آن) را با دغدغه مندی دنبال می کنند، به مثابه راهنمایی جامع و البته جذاب و پُر از ایده‌های تازه و خلاقانه عمل کند.

به عنوان یک زوج روزنامه نگار که با علاقه هر چه تمام به توسعه فعالیت خود در قالب روزنامه نگاری می‌پردازند، شکی نداریم که  می‌توانیم با یاری حق تعالی و با جلب حمایت از سوی گردشگران و ماجراجویان و فعالان عرصه گردشگری(چه آن دسته که به خاطر سفرهای بسیار، کوله‌ باری از تجربه در این راه را دارند و چه آنان که تازه در اول مسیر قرار گرفته و انگیزه بسیاری برای آغاز این راه دارند) ضمن توجه ویژه به ظرفیت شهرها و استان‌های مختلف ایران و معرفی مناطقی که با وجود جاذبه‌‌های فراوان دور از چشم سفر دوستان مانده‌اند، رسالت خود را در برابر کشور عزیزمان ایران زیبا و دوست داشتنی نیز به انجام برسانیم.

سامان سفالگر : مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی توریسم اینترنشنال

 


سعیده اسکندری : سردبیر پایگاه خبری تحلیلی توریسم اینترنشنال

 

آدرس وب سایت: https://tourismintl.ir/

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۷۱۰۰۶۵

 آدرس ایمیل :Tourismintl2021@gmail.com

آدرس اینستاگرام: Tourismintl 

آدرس یوتیوب:  Tourism International2021TI

آدرس کانال تلگرام: https://t.me/tourisminternational2021

آدرس کانال واتساپ: https://chat.whatsapp.com/IAJqHfctwNe8n4YHPXqIgC

  آدرس توئیتر: Tourismintl@