س٫ اردیبهشت ۴ام, ۱۴۰۳

آشنایی با کتاب “رویای سفر، سوئیس”

چهارمین جلد از کتاب “رویای سفر، سوئیس” که شامل معرفی آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری سوئیس می‌باشد، به انتشار رسید.

به گزارش توریسم‌اینترنشنال، این کتاب با همکاری گروه نویسندگان و هنرمندان از جمله راهنمایان گردشگری در سوئیس، اقدام به تولید محتوای باارزش و به‌روز برای مسافرین کشور سوئیس کرده است.

این مجموعه به منظور «آموختن بهتر» و «خلق خاطرات شیرین‌تر از سفر» تدوین شده و حاصل تولید محتوای ناب و دقیقی‌است که از سوی تیمی مسئول برای سلایق مختلف مسافران ایرانی شخصی‌سازی شده است.

گردشگران ایرانی با مطالعه ۸ فصل نخستین این کتاب با کلیاتی اعم از مهمترین جاذبه‌های سوئیس، جغرافیا و مزایای رقابتی این مقصد، تاریخ این کشور و نقش آن در روابط سیاسی و اقتصادی جهان، هنر شامل معماری، نقاشی، موسیقی، سینما و ادبیات اهالی این کشور، مهمترین بخشهای اقتصادی و صنعتی آن، جاذبه‌های گردشگری ورزشی و طبیعت‏گردی، خوراک محلی و مهمترین رویدادهای فصلی این سرزمین آشنا خواهند شد.

شرح روابط متقابل سیاسی-فرهنگی ایران و سوئیس در فصل ۹ از نظر خواهد گذشت.

در فصول ۱۰ تا ۱۲ به شرح جاذبه‌های گردشگری شهرهای مختلف سوئیس پرداخته شده است.

زوریخ، برن، بازل، لوسرن، سن-گال، تسرمات، اینترلاکن، فریبور و خور در سوئیسِ آلمان‬ی‬ ‏زبان مورد توجه قرار گرفته‌اند. ابنیه تاریخی نظیر کلیساها، بافت‌ها و خیابان‌های تاریخی، موزه‌ها، باغ وحش، قلعه‌ها، مراکز خرید، کافه و رستوران‌ها، آبشار و رود راین از مهمترین دیدنی‌های برشمرده هستند.

فصل ۱۱ به معرفی جذابیت‌های شهرهای منتخب فرانسه‬ ‏زبان اختصاص دارد. ژنو با موزه‌ها، پارک‌ها و دیگر جاذبه‌های ملی و بین‌المللی‌اش و شهرهای نیون، لوزان، مونترو، ووه و نوشاتل در این بخش به گردشگران معرفی می‌شوند.‌‬ لوگانو و لوکارنو نماینده شهرهای ایتالیایی‌زبان کشور سوئیس در این کتاب هستند.

توصیه‌های سفر در ادامه این فصول راهگشای سفر امن برای مسافران خواهد بود؛ اطلاعات کلیدی گردشگری سوئیس، نکات ایمنی و مهمترین اپلیکیشن‌های کاربردی در این بخش معرفی شده‌اند.

این جلد از مجموعه کتابهای راهنمای سفر به شهرها و کشورها نیز حاوی کوتاه‌نوشت‌های تکمیلی در قالب «راز»، «پیشنهاد راهنما»، «مشاهیر»، «جالب است بدانید که» و «سفرنامه» است.

«رؤیای سفر، سوئیس» به کمک تکنولوژی QRcode با مسیریابی ۹۳ مقصد در بخش آلمانی‬ ‏زبان، ۵۱ مقصد در بخش فرانسه‬ ‏زبان و ۱۶ مقصد در بخش ایتالیایی‌زبان این سفر را برای شما دلپذیرتر خواهد کرد.

سه نقشه کانتون‌های سوئیس، پراکنش زبانهای رایج در این کشور و پنج مسیر پیشنهادی سفر نیز در این کتاب ارائه شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *