س٫ فروردین ۲۸ام, ۱۴۰۳
مدرسه تابستانی گردشگری

آغاز ثبت‌نام دور‌ه‌های آموزشی مدرسه تابستانی گردشگری ۱۴۰۱

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری از آغاز ثبت‌نام دور‌ه‌های آموزشی مدرسه تابستانی گردشگری ۱۴۰۱ از تاریخ ۱۲ مرداد خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ زاهد شفیعی با بیان این خبر گفت: فراهم کردن امکان دسترسی به آموزش‌های کاربردی برای فعالان صنعت گردشگری و کسانی که قصد ورود به این حوزه را دارند، اصلی‌ترین وظیفه آموزش‌های کوتاه‌مدت گردشگری محسوب می‌شود. در همین راستا با هدف افزایش مهارت‌های نیروی انسانی شاغل در این حوزه، برگزاری دوره‌های آموزشی در قالب “مدرسه تابستانی گردشگری” سال ۱۴۰۱، در دستور کار معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قرار گرفته است
او افزود: ثبت‌نام این دوره‌ها که شرکت در آن‌ها برای همه افراد فعال در بخش گردشگری اعم از راهنمایان، فعالان گردشگری روستایی، مدیران اقامتگاه‌های بوم‌گردی، دانشجویان و سایر علاقه‌مندان به این آموزش‌ها، آزاد و رایگان است، از تاریخ ۱۲ مرداد ماه آغاز می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی education.mcth.ir برای شرکت در دوره‌ها نام‌نویسی کنند.
مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری با بیان اینکه آغاز شروع کلاس‌ها که به صورت مجازی برگزار می‌شود ۲۲ مردادماه جاری خواهد بود، یادآور شد: «این برنامه شامل چهار دوره آموزشی مستقل از یکدیگر و با موضوعات مختلف است که مخاطبان می‌توانند در یک یا چند دوره شرکت کرده و پس از پایان دوره، گواهینامه مورد تأیید دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری را دریافت کنند.»
شفیعی ادامه داد: برگزاری دوره‌های مذکور به صورت برخط این طور خواهد بود که در هر دوره اساتید با‌تجربه، مهم‌ترین مباحث کاربردی موردنظر را برای فراگیران شرح داده و در جلسه پایانی نیز یکی از افراد موفق در زمینه مرتبط با موضوع، به بیان تجربیات خود برای شرکت‌کنندگان دوره می‌پردازد.

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری عناوین دوره‌های آموزشی مدرسه تابستانی گردشگری ۱۴۰۱ را عبارتند از چهار دوره مجزا شامل تولید محتوای به‌روز و کارآمد در عرصه گردشگری، ملاحظات به‌روز راهنمایی گردشگران ورودی ایران، اقامتگاه بوم‌گردی؛ از ایده تا برند و توسعه پایدار گردشگری روستایی با مشارکت جوامع محلی. عنوان کرد.

بیشتر بخوانید:

برپایی دوره‌های آموزشی رایگان حصیربافی برای کودکان و ناشنوایان

آغاز به کار بزرگترین آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد هتلداری و گردشگری شمال کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *