چ٫ خرداد ۲ام, ۱۴۰۳

آمادگی ۳۶۰۰ مرکز گردشگری در گبلان برای خدمات‌رسانی به مسافرین نوروزی

رئیس اداره گردشگری و میراث فرهنگی گیلان گفت: بیش از ۳۶۰۰ مرکز گرشگری آماده استقبال و خدمات‌رسانی به مسافرین نوروزی هستند.

به گزارش توریسم‌اینترنشنال، ولی جهانی بعد از ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران به تشریح برنامه‌های ستاد خدمات سفر در گیلان پرداخت و اظهار کرد: ستاد خدمات سفر در همه شهرستان‌ها تشکیل شد و تصمیمات خوبی برای تسهیل بخشی سفرهای نوروزی اتخاذ شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان با اشاره به روستا محوری در حوزه گردشگری و جذب مسافر بیان کرد: زیرساخت‌های گردشگری و اقامتی در بیشتر روستاهای گیلان فراهم شده است.

جهانی از نصب ۷۵ تابلوی گردشگری در نقاط مختلف گیلان خبر داد و اضافه کرد: اقدامات قابل تحسینی در معرفی نقاط گردشگری به ویژه مناطق روستایی گیلان صورت گرفته است.

وی از ساماندهی سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌های بین راهی در گیلان خبر داد و افزود: اطلاعات جامعی از وضعیت سرویس‌ها و نمازخانه‌های بین راهی گیلان جمع آوری شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از برپایی ۶۰۰ غرفه صنایع دستی و تولیدات بومی در این استان خبر داد و بیان کرد: ورودی‌های گیلان محور برپایی غرفه‌های نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات بومی گیلان در نوروز خواهد بود.

جهانی با تاکید بر لزوم رعایت شیوه نامه‌های زیست محیطی از سوی گردشگران و مسافران اضافه کرد: گردشگران و مسافران در حفظ و صیانت از مناطق طبیعی و اماکن تاریخی دقت نظر ویژه داشته باشند.

وی از طرح معماری سنتی ویژه شمال کشور خبر داد و افزود: بر اساس این دستورالعمل ساخت و سازها در استان‌های شمالی بر اساس فرهنگ و زیست بوم منطقه صورت گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از ثبت ملی ۵۵ اثر در این استان خبر داد و اضافه کرد: تشکیل پرونده ثبت جهانی غار دربند رشی در دستور کار قرار گرفته است.

جهانی از آمادگی ۳ هزار و ۶۰۰ مورد تأسیسات گردشگری برای پذیرایی از مسافران و گردشگران در نوروز خبر داد و بیان کرد؛ بیش از ۱۵ هزار خانه مسافر در مناطق مختلف گیلان وجود دارد.

وی با اشاره به ساماندهی بندر چمخاله افزود: ساماندهی این بندر به اداره کل بنادر و کشتیرانی مرتبط است و میراث فرهنگی هم در این حوزه دغدغه مند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *