س٫ اردیبهشت ۴ام, ۱۴۰۳

اعزام کاروان ۱۲ هزار نفره آذربایجان شرقی به راهیان نور

به گزارش توریسم اینترنشنال، مسئول اردویی و گردشگری راهیان نور سپاه عاشورا گفت: تعداد ۱۲ هزار نفر از اقشار مختلف آذربایجان‌شرقی در قالب کاروان‌های مجزا به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام می‌شوند.

منصور عبداللهی اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته از مجموع افراد فوق تعداد هفت هزار نفر از محلات و مساجد استان عازم این سفر می شوند و ۲ هزار نفر نیز در قالب خودروهای شخصی که تقریبا ۵۰۰ خانواده را شامل می شود، با ثبت نام در سامانه و انتخاب محل اسکان از این سفر معنوی بهره خواهند برد.

وی اظهار داشت: همچنین سه هزار نفر از دانشجویان دانشگاه های استان نیز در قالب ۲۰ کاروان به این سفر معنوی رهسپار خواهند شد.

عبداللهی با اشاره به اینکه قرارگاه شهید فخری زاده در منطقه دو کوهه آمادگی دارد تا افرادی که شناختی از مناطق و مسیرهای مناطق عملیاتی ندارند با مراجعه به آن محل ترتیب برنامه سفر و اسکان آنها را انجام دهند، ادامه داد: امسال با توجه به استقبال مردم از اردوهای راهیان نور، قرارگاه راهیان نور تمهیداتی در نظر گرفته تا مردم بتوانند با توجه به شرایط کرونایی کشور سفر ایمنی را در طول سفر و اسکان داشته باشند.

به گفته وی همه برنامه های مسیر و اسکان و تغذیه زایران مناطق عملیاتی جنوب کشور طبق دستورالعمل های ستاد کرونا و مجوزهای صادر شده ، اجرا می شود.

عبداللهی با بیان اینکه بازدید از این مناطق به قدری اهمیت دارد که رهبر انقلاب ۹ بار به این مناطق سفر داشته و ۱۳ بار به اهمیت آن در بیانات خود تاکید داشته اند، یادآور شد: معظم له در بیانات خود با گنجینه خواندن دوران دفاع مقدس، از راهیان نور به عنوان فناوری آن دوران یاد کردند که باید حقایق و واقعیت های آن دوران استخراج شود.

وی گفت: امسال پس از  دو سال تعطیلی طبق مجوز ستاد کرونا و ابلاغ دستورالعمل های این ستاد، اردوهای راهیان نور برگزار می شود و تفاوت امسال با سال های گذشته در این است که دیگر مساله اعزام در آن مطرح نیست بلکه با توجه به استقبال مردم، افرادی که تمایل دارند طبق هماهنگی و تمهیدات صورت گرفته بین نهادهای فرهنگی به این مناطق عزیمت خواهند کرد.

عبداللهی افزود: بر همین اساس قرارگاه راهیان نور پس از دعوت، هماهنگی عزیمت مردم را هموار کرده است تا مردم از مناطق عملیاتی زیارت کنند و برنامه های آن پس از بازگشت نیز در قالب برنامه های مجازی و کوله بار از طریق رسانه ها مداومت خواهد داشت.

وی از برگزاری رزم شبانه با بازسازی عملیات ها پس از نماز مغرب و عشا خبر داد و گفت: همچنین برنامه روایتگری با حضور راویان دوران دفاع مقدس مستقر از دیگر برنامه های این اردوها علاوه بر بازدید و زیارت یادمان ها خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *