ش٫ اردیبهشت ۱ام, ۱۴۰۳

افزایش ۲۰ درصدی گردشگران روس در ایران

رئیس اتحادیه گردشگری روسیه از افزایش تقاضای گردشگران روس برای سفر به ایران خبر داد و گفت:طرح سفر بدون نیاز به ویزا انگیزه سفر شهروندان روس به ایران را تقویت کرده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال،به نقل از رسانه های روسی، در اطلاعیه منتشره آمده است: “علاقه به این کشور(ایران) در رابطه با میراث غنی تاریخی و فرهنگی، قیمت مناسب هتل ها و بلیط هواپیما است. راه اندازی سفرهای گروهی بدون روادید که توسط وزارت توسعه اقتصادی از اول اوت اعلام شده است به افزایش بیش از پیش گردشگران کمک می کند”.

در سرویس مطبوعاتی اپراتور روسی گردشگری “اینتوریست” اشاره شد، اکنون فروش تورهای ایران از رقم سال گذشته ۱۵ تا ۲۰ درصد بیشتر است و عمق رزرو به اکتبر می رسد.

به گفته دیمیتری آروتیونوف، مدیر کل شرکت “آرت ـ تور”، تا پاییز تقاضا برای تورهای ایران همیشه افزایش می یابد.

وی گفت: در فصل بهار و پاییز نه تنها افراد، بلکه گروه های سازماندهی شده ۳۰ تا ۴۰ نفره را نیز اعزام می کنیم.

به گفته این کارشناس، علاقه به این جهت بیشتر خواهد بود، اما فاقد یک کمپین تبلیغاتی فعال در روسیه است.

دیمیتری آروتیونوف خاطرنشان کرد: “هموطنان ما چیزی در مورد این کشور نمی دانند، اما آخر این یک مقصد گردشگری جالب برای بهار و پاییز است. یک پیست اسکی عالی وجود دارد، یکی از مرتفع ترین ها در جهان، برخی از گردشگران ما زمستان گذشته به آنجا رفتند و می روند. در شرایط عدم وجود پیست‌های اسکی آلپاین، ایران می‌تواند جایگزین خوبی باشد. “

ماریا نوویکووا، معاون مدیر کل شرکت توریستی “استارتور”، با این کارشناس موافق است.

به گفته او، ایران به جایگزینی برای کشورهای بسته، در درجه اول اروپا تبدیل شده است. در عین حال، قیمت های سفر به آنجا پایین است.

ماکسیم رشتنیکوف، رئیس وزارت توسعه اقتصادی فدراسیون روسیه چهارشنبه گذشته گفت که آغاز اولین سفرهای بدون روادید به ایران و چین از اول اوت برنامه ریزی شده است. در چارچوب آن، گردشگران هر دو کشور می توانند به مدت دو هفته در گروه های سازمان یافته ۵ تا ۵۰ نفره بدون ویزا سفر کنند. تارنمای این اداره پیش از این فهرستی از تورگردانان روسی و ایرانی را منتشر کرده است که آمادگی خود را برای پذیرایی از گردشگران در کشورهای خود اعلام کرده اند.

ایران، جایگزین اروپا برای مقصد گردشگری روس‌ها

جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه اردیبهشت امسال برای تقویت و توسعه همکاری‌های دوجانبه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. این تفاهم‌نامه را علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و دیمیتری باخروکف معاون وزیر توسعه اقتصادی فدراسیون روسیه در حاشیه چهاردهمین‌ اجلاس اقتصادی روسیه – جهان اسلام در کازان روسیه امضا کردند.

بنا بر این تفاهم‌نامه، وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران و وزارت توسعه اقتصادی فدراسیون روسیه اجرای مفاد موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه در مورد لغو روادید سفرهای گروهی شهروندان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه مورخ ۸ فروردین‌ماه ۱۳۶۹ همکاری خواهند کرد.

معرفی و تقویت گردشگری به عنوان مقصد مهم و جذاب برای همکاری، مساعدت و پشتیبانی از افزایش تعداد گردشگران در دو کشور، توسعه منابع انسانی در بخش سفر و گردشگری دو کشور و کمک به تهیه و فرآورده‌های گردشگری نوآورانه، به ویژه از طریق معرفی جاذبه‌ها، میراث فرهنگی، طبیعی و رشد گردشگری تفریحی از اهداف این تفاهم‌نامه است.

ایران، جایگزین اروپا برای مقصد گردشگری روس‌ها

ایران و روسیه در این موافقتنامه بر تبادل کارشناسان در بخش گردشگری، تبادل تجارب، اطلاعات مربوط به گسترش، مدیریت و توسعه انواع گردشگری از جمله گردشگری تاریخی و فرهنگی، طبیعت گردی و ایجاد راههای گردشگری دریایی جدید تاکید کردند.

تسهیل و تشویق مشارکت نمایندگان بخش گردشگری در رویدادهای گردشگری بین‌المللی در کشورهای خود، تشویق همکاری بخش خصوصی دو کشور در زمینه های سرمایه‌گذاری و تجارت وابسته به گردشگری و ترغیب همکاریها جهت برگزاری تورهای آشناسازی برای تورگردانها، دفاتر خدمات مسافرتی، روزنامه نگاران و مقامات دولتی دو کشور به منظور معرفی جاذبه ها و قابلیت های گردشگری از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *