پ٫ خرداد ۳۱ام, ۱۴۰۳

امن‌ترین شهر های جهان در سال ۲۰۲۳ کدامند؟

امنیت یکی از مهمترین فاکتور های زندگی سالم و راحت در یک جامعه است. به تازگی نشریه اکونومیست رده‌بندی امن ترین شهر های جهان را منتشر کرده است. میزان جرم و جنایت و اثرگذاری بر صلح جهانی دو فاکتور مهم این لیست هستند.

در این مطلب تا انتها با توریسم اینترنشنال همراه باشید تا شمارا با امن‌ترین کشور های جهان در سال ۲۰۲۳ آشنا کنیم.

۱: کپنهاگ

پایتخت دانمارک در این رتبه بندی در صدر امن ترین شهرهای دنیا قرار گرفته و جای شهر توکیو که سابق بر این قله نشین بوده را گرفته است. کپنهاگ کمترین میزان جرم را در شهر خود ثبت کرده است که این به دلیل اقدامات پیشگیرانه علیه جرم و البته فاصله کم طبقاتی است. تلاش مقام های این شهر برای اولین پایتختِ بدون کربن تا سال ۲۰۲۵ قابل ستایش است.

امن ترین شهرهای دنیا در سال 2023

۲: تورنتو

 تورنتو جزء ۷ شهر برتر در طی ۳ سال گذشته انتخاب شده است. اولین چیزی که در مواجه با مردم کانادا با آن برخورد می کنید ادب و طرز برخورد مردم این شهر است. شهردار تورنتو آقای جان توری به شدت بر احترام جمعی، ارزش گذاری اجتماعی، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای ایجاد محیطی امن، تاکید داشته است.

امن ترین شهرهای دنیا در سال 2022

۳: سنگاپور

جای تعجب نیست کشوری که جویدن آدامس، عدم رعایت قوانین مخصوص به پیاده روها، پرتاب کردن آب دهان در خیابان، زباله ریختن و کشیدن نقاشی روی دیوارِ خیابان ها را ممنوع کرده است در صدر رتبه بندی بهترین و امن ترین شهرهای دنیا قرار بگیرد!!

در زمان همه گیری ویروس کرونا، سنگاپور جزو اولین کشورهایی بود که استراتژی زندگی با کووید را تدوین کرد و سریعا اقدام به واکسینه کردن عمومی مردم کرد. همچنین یک برنامه نظارتی شهری به نام Riders on Watch در سنگاپور وجود دارد که از ۲۶.۰۰۰ مسافر تشکیل شده و به نوعی چشم و گوش پلیس امنیتی کشور هستند.

امن ترین شهرهای دنیا در سال 2023

۴: سیدنی

چهارمین شهر در لیست امن ترین شهرهای دنیا در سال ۲۰۲۳  شهر سیدنی استرالیا است. شهری که از نظر امنیت دیجیتالی بسیار سرآمد است. زیرساخت ها و امنیت اجتماعی در این شهر به قدری بالاست که آن را در صدر شهرهای برتر دنیا قرار داده است.

امن ترین شهرهای دنیا در سال 2022

توکیو

گفته می شود ژاپن کشوری است که اگر کیف پول خود را در مکانی جای بگذارید و به دنبالش بازگردید آن را همان جا پیدا خواهید کرد!!

جرم و جنایت در توکیو بسیار پایین است، حمل و نقل در این شهر بسیار پیچیده و پیشرفته است با این وجود مردم توکیو بیشتر از هر مردمی در جهان پیاده روی می کنند و کربن بسیار کمی در سطح شهر منتشر می شود.

امن ترین شهرهای دنیا در سال 2023

۵: آمستردام

همه می دانند تنها راهی که توسط آن می توانید شهر آمستردام هلند را بگردید و از آن دیدن کنید دوچرخه است! آمستردام شهری زبیا و پاکیزه با امنیت بالای اجتماعی میباشد و کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالا است.این شهر در لیست امنیت سلامت در رده های بالایی قرار دارد.

امن ترین شهرهای دنیا در سال 2022

۶: ولینگتون

ولینگتون پایتخت کشور نیوزلند جزو جذاب‌ترین کلانشهر این کشور و یکی از محبوب‌ترین پایتخت‌های دنیا در لیست‌های گردشگری است. این شهر توانسته در میان امن ترین شهرهای دنیا در سال ۲۰۲۳ کسب رتبه کند. همچنین وجود دوربین های مدار بسته، تکنولوژی پیشرفته و سیستم های تحلیلی توانایی پلیس را در برقراری امنیت بسیار بالا برده است.

امن ترین شهرهای دنیا در سال 2022

۷: ملبورن

پایتخت ایالت ویکتوریا، دومین شهر از استرالیا میباشد. سیستم حمل و نقل راحت، دسترسی به تسهیلات سلامت و خطر کم حملات سایبری از برتری های شهر ملبورن استرالیا است و جزو امن ترین شهرهای دنیا محسوب می شود. اگرچه ممکن است چهار فصل سال در یک روز در این شهر تجربه کنید، اما شهری است که گردشگران به راحتی می توانند در آن قدم بزنند و از زیبایی های آن لذت ببرند. گفتنیست که امید به زندگی در این شهر بسیار بالا می باشد.

امن ترین شهرهای دنیا در سال 2022

۸: هنگ کنگ

با وجود جمعیت و شلوغی بسیار زیاد شهر هنگ کنک با این حال از لحاظ امنیت ملی و اجتماعی توانسته خود را در میانامن ترین شهرهای دنیا در سال ۲۰۲۳ نشان دهد. رتبه این جزیره در بخش خدمات بسیار بالا است به طوریکه مردم از حقوق شهروندی بسیار گسترده‌ای برخوردار هستند. سیستم  بهداشت و سلامت کارآمد، آمار مرگ و میر پایین جاده ای و امنیت عابران پیاده از ویژگی های خوب شهر هنگ کنگ است.در قوانین این منطقه رانندگی در زمان مستی ممنوع است. مردم حق پرسیدن میزان حقوق همدیگر را ندارد.

امن ترین شهرهای دنیا در سال 2022

۹: استکهلم

شهریست که پر است از آبراه هایی که در سطح شهر قرار دارند و ۳۰ درصد فضای شهری با  فضای سبز پوشانده شده است. بنابراین بی راه نیست اگر بگوییم پاکیزه ترین هوا را در اینجا می توانید استنشاق کنید. امنیت فردی و تصادفات جاده ای در این شهر بسیار پایین است و مناظر زیبا و تفرجگاه های گوناگون استکهلم را به شهری امن و درجه یک برای زندگی تبدیل کرده است. در شهر بزرگی چون استکهلم امنیت بالایی وجود دارد و هیچ تهدید جدی‌ای متوجه بازدیدکنندگان نخواهد بود و آمار جرم و جنایت به طرز قابل توجهی پایین است.

امن ترین شهرهای دنیا در سال 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *