ش٫ خرداد ۲۶ام, ۱۴۰۳
کتاب سلام ساری

انتشار کتاب معرفی جاذبه‌های شهرستان ساری

کتاب گردشگری «سلام ساری» به روایت فارسی و انگلیسی جاذبه های شهرستان ساری را معرفی نموده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ عباس مهدوی (نویسنده کتاب گردشگری «سلام ساری») و از فعالان حوزه گردشگری درباره‌ی این کتاب گفت: ساری در سال ۲۰۲۲ به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو معرفی شد. با وجود اهمیت این رویداد و گستردگی و همسایگی کشورهای عضو اکو، بهره لازم از این فرصت برده نشد و نتوانست زمینه ساز رونق گردشگری و شکل گیری زیر ساخت‌ها در این شهر کهن و شمالی باشد.

وی افزود: معرفی داشته‌های ساری به گردشگران داخلی و خارجی، یکی از مهمترین اولویت‌ها بود که باید از سوی مسولان ستادی و استانی وزارت گردشگری، شهرداری ساری و بخش خصوصی جدی گرفته می‌شد که متاسفانه مورد توجه قرار نگرفت و تولید محتوایی را از این شهر شاهد نبودیم.

مهدوی اظهار داشت: ساری در معادلات گردشگری شهری ناشناخته است و گردشگران با جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، فرهنگی و بومی این شهرستان آشنا نیستند. همین خلاء موجب شد تا داشته‌های این شهرستان مورد بررسی و روایت قرار گیرد.

این فعال گردشگری افزود: در کتاب گردشگری ساری نیازهای گردشگران برای اقامت در این شهر روایت شده و علاوه بر مناطق شهری و روستایی، اقامت و غذا، بازار، بوم گردی، حیات وحش و محیط زیست، موزه ها، طبیعت گردی، اماکن و منطق تاریخی، آیین‌های بومی و ثبت شده ملی و… معرفی شده است.

مهدوی با بیان اینکه روایت انگلیسی این کتاب برای معرفی ساری در ابعاد فرا ملی نیز مورد لحاظ قرار گرفت، افزود: در این اثر جاذبه‌هایی نظیر جنگل‌های هیرکانی، راه‌آهن تاریخی شمال، پناهگاه‌های حیات وحش و پارک ملی کیاسر، آیین‌های کهن و ریشه دار واثار تاریخی مغفول مانده که منحصر به فرد هستند و می‌توانند مورد توجه گردشگران خارجی قرار گیرند برای نخستین بار معرفی شده‌اند که تاکنون در معادلات گردشگری مازندران و ساری جایی نداشتند.

وی افزود: این کتاب با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی، علاوه بر هتل ها، مراکزاقامتی و تفریحی، در قفسه کتابخانه‌های عمومی نیز جای خواهد گرفت. به شهرداری ساری هم پیشنهاد دادیم تا کیوآرکد کتاب در مراکز عمومی دراختیار شهروندان و گردشگران قرارگیرد.

کتاب «سلام ساری» در ۱۳۸ صفحه رنگی، در انتشارات «نت» چاپ شده و دراختیار علاقمندان به گردشگری قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

انتشار کتاب “سر در مقدس”با باز خوانی و تحلیل کتیبه سلجوقی حرم حضرت عبدالعظیم (ع)

معرفی «محرم از نگاه گردشگران فرنگی» از زبان نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *