د٫ اسفند ۷ام, ۱۴۰۲

ایتالیا فهرست مشاغل مورد نیاز ۲۰۲۳ را اعلام کرد

دولت ایتالیا هر سال با اعلام تعداد مجوزهای کار قابل صدور برای شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا شرایط مهاجرت کاری به این کشور را اعلام می‌کند.

به گزارش توریسم اینترنشنال،سهمیه مشاغل سال ۲۰۲۳ برای اتباع خارج از اتحادیه و منطقه اقتصادی اروپا که هفته گذشته در روزنامه رسمی دولت ایتالیا منتشر شد، ۸۲ هزار و ۷۰۵ مورد است که به طور قابل توجهی نسبت به سهمیه ۶۷ هزارتایی سال ۲۰۲۲، افزایش یافته است.

البته از مجموع ۸۲ هزار و ۷۰۵ مجوز کار در نظر گرفته شده برای سال ۲۰۲۳، ۴۴ هزار مورد برای انجام مشاغل فصلی که عمدتا در بخش کشاورزی وجود دارد، در نظر گرفته شده است. بقیه مجوزها که شامل ۳۸ هزار و ۷۰۵ مورد می‌شود، برای کارهای غیرفصلی یا خوداشتغالی اعطا می‌شود. از این میان، ۳۰ هزار و ۱۰۵ مجوز کار همچون سال گذشته برای مشاغل بخش‌های حمل و نقل جاده‌ای، ساخت و ساز، هتل‌داری و گردشگری صادر می‌شود که در سال جدید مشاغلی در امور مخابرات، کشتی‌سازی، صنعت غذا و نیز مکانیکی به این فهرست اضافه شده است.

البته هر کارگر خارجی برای مهاجرت کاری به ایتالیا افزون بر اجازه کار، باید ویزا و اجازه اقامت کاری را نیز از سفارت‌خانه‌های این کشور دریافت کند.

دولت ایتالیا اعلام کرده که پذیرش درخواست‌های دریافت مجوز کار در سال ۲۰۲۳ را از ۲۷ مارس ۲۰۲۳ آغاز می‌کند. نتیجه بررسی درخواست‌ها ظرف ۳۰ روز به کشور محل اقامت نیروی کار ارسال می‌شود تا سفارت یا کنسولگری ایتالیا در مدت ۲۰ روز نسبت به صدور ویزا اقدام کند.

کارفرمایانی که متقاضی جذب نیروی کار خارج از اتحادیه اروپا هستند، باید اداره کار محلی را متقاعد کنند که هیچ تبعه ایتالیاییِ واجد شرایط برای جذب در فرصت شغلی مدنظرشان وجود ندارد.

دولت ایتالیا مانند سال‌های گذشته، در سال ۲۰۲۳ نیز ۵۰۰ مجوز برای خوداشتغالی صادر می‌کند که این مجوز شامل فریلنسرها، کارآفرینان و هنرمندان می‌شود.

بیشتر بخوانید:

برای مهاجرت به استرالیا از کجا شروع کنم؟

مهاجرت گسترده میلیونرهای بریتانیایی از کشورشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *