ی٫ تیر ۳ام, ۱۴۰۳

بازدید وزیر گردشگری از پروژه های گردشگری البرز

وزیر گردشگری در سفر خود به استان البرز، از جاذبه های گردشگری و پروژه های در حال جریان این استان بازدید کرد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، سید عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همراه با مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز، سرمایه‌گذار پروژه و مدیرعامل صندوق توسعه از بخش‌های مختلف محوطه و بنای تاریخی کاخ ناصری شهرستانک استان البرز بازدید کرد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این بازدید بعد از شنیدن صحبت‌ها و توضیحات مدیرکل میراث‌فرهنگی استان البرز و سرمایه‌گذار پروژه بر حمایت از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری و احیا و صیانت از آثار تاریخی تاکید کرد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با هدف احیای آثار تاریخی، کاخ ناصری در روستای شهرستانک استان البرز با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی قرار است به پروژه اقامتی، پذیرایی و تفریحی در این استان تبدیل شود. از این رو از مدتی پیش طرح تأمین و ایجاد زیر ساخت‌ها مانند راه دسترسی برای تبدیل کاخ تاریخی ناصری روستای شهرستانک کرج برای تبدیل به مجموعه بومگردی آغاز شده است.

بهره برداری کاخ تاریخی شهرستانک کرج به سرمایه‌گذار بخش‌خصوصی واگذار شده و مقرر شد تا زیرساخت‌های آب، برق، گاز، فیبر نوری و راه دسترسی مناسب برای آن احداث شود.

در حال حاضر مرمت کاخ تاریخی ناصری شهرستانک کرج با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است که ظرفیت اقامت ۵۰۰ گردشگر در این مکان فراهم می‌شود.

کاخ شهرستانک یا عمارت ناصرالدین شاهی شهرستانک، کاخی مربوط به دورهٔ قاجار در حدود ۳۰ کیلومتری شمال شرقی کرج و در نزدیکی جاده کرج – چالوس است.

این کاخ با دستور ناصر الدین شاه قاجار تا سال ۱۲۹۵ قمری در شهرستانک کرج ساخته شد و دارای دیوانخانهٔ بزرگ و اندرونی و چندین حمام و حوض بوده که فواره‌هایی از طریق آب رودخانه می‌آمد و دوباره به رودخانه باز می‌گشت که اکنون نیازمند مرمت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *