ی٫ اسفند ۱۳ام, ۱۴۰۲

بازنگری در آزمون‌های رانندگی

اتحادیه اروپا در تدارک اجرای طرحی برای اصلاح و استانداردسازی آزمون‌های رانندگی است تا از این طریق بتواند ۲۰ هزار مرگ و میر سالانه ناشی از تصادفات جاده‌ای را که ۴۰ درصد از آن ناشی از قصور رانندگان زیر ۳۰ سال است، کاهش دهد.

به گزارش توریسم اینترنشنال ؛بر پایه پیشنهادهای اصلاحی که در این طرح مطرح شده، حداقل سن قانونی برای برای شرکت در آزمون رانندگی ۱۷ سال خواهد بود و دارندگان گواهینامه‌های جدید نمی‌توانند تا پایان دوره آزمایشی دو ساله به تنهایی رانندگی کنند. در این دوره دو ساله، رانندگان به هیچ وجه مجاز به مصرف نوشیدنی‌های الکلی نخواهند بود.

البته تازه‌ترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) نشان می‌دهد که طی یک دهه گذشته شمار تلفات جاده‌ای در تمامی کشورهای عضو کاهش یافته است.

بر پایه این آمار، بزرگ‌ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند فرانسه، آلمان و ایتالیا که دارای گسترده‌ترین شبکه‌های جاده‌ای و بیشترین خودروهای در حال تردد هستند، با وجود تجربه کاهش قابل ملاحظه در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ همچنان رقم مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده‌ای در آنها قابل توجه است.

تعداد تلفات جاده‌ای در اتحادیه اروپا با ۴۴۶.۸ میلیون نفر جمعیت و وجود بیش از ۲۵۰ میلیون خودروی سواری، در حال حاضر سالانه حدود ۲۰ هزار نفر است. این رقم در ایران مطابق اعلام هفته گذشته احمد رضا رادان، فرمانده انتظامی کشور سالانه ۱۷ هزار نفر است. افزون بر این، مطابق اعلام حمیدرضا خان، رئیس بورد تخصصی رشته سلامت در حوادث و بلایای وزارت بهداشت ایران، سالانه ۴۴ هزار نفر نیز در جریان حوادث جاده‌ای در این کشور به طور دائم معلول می‌شوند. مطابق اعلام پلیس، تنها در تهران روزانه ۱۷۰۰ تصادف رخ می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

مردم کدام کشور اروپایی ورزشکارترند

قایق پناهجویان در آب‌های ایتالیا غرق شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *