ی٫ خرداد ۲۷ام, ۱۴۰۳
میراث فرهنگی

بازنگری در قوانین و مقررات سازمان میراث فرهنگی

مدیرکل امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت : شورایی برای بازنگری و به‌روزرسانی قوانین و مقررات در حوزه میراث‌فرهنگی تشکیل می شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ محمد کریمی با بیان این‌که از زمان تصویب برخی از قوانین موجود در این زمینه سالیان زیادی می‌گذرد، گفت: برخی از قوانین موجود کارآیی و اثر بخشی خود را از دست داده‌اند و مقتضی است تا مطابق با نیاز‌های روز ویرایش و اصلاح شوند.
وی افزود: در حوزه‌های میراث‌فرهنگی و گردشگری قوانین خوبی وجود دارد، اما بعضاً به اصلاح و به‌روزرسانی نیاز دارد.
مدیرکل امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: در حوزه صنایع‌دستی با توجه به این‌که کار بین دستگاهی است به قوانینی با هدف‌گذاری هم‌افزا و انسجام‌بخش نیاز داریم.
کریمی افزود: پیشنهاد‌های ارائه شده از سوی معاونت‌های تخصصی وزارتخانه و مدیران کل استانی با توجه به این‌که آن‌ها به شکل ملموس و عملیاتی در ارتباط با اجرای قوانین موجود در حال فعالیت هستند، می‌تواند کمک خوبی به ویرایش و کارآمدسازی قوانین و مقررات کند.
مدیرکل امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: پیشگیری از وقوع جرائم علیه میراث‌فرهنگی مقوله بسیار مهمی است که در سیاست‌گذاری وزارتخانه مورد تأکید بوده و در بحث بازنگری قوانین هم مؤلفه‌های پیشگیرانه لحاظ خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

توجیهات میراث فرهنگی برای خرابکاری در مرمت گنبد مساجد تاریخی اصفهان

روایت نادرست وزیر میراث فرهنگی از مجسمه هرکول در کرمانشاه + ویدئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *