پ٫ فروردین ۳۰ام, ۱۴۰۳

بازگشایی مجدد درهای مجموعه سوارکاری گنبدکاووس

طبق دستور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، درهای مجموعه سوارکاری گنبدکاووس مجددا به روی علاقه مندان این رشته باز گشایی می شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال،  پس از درخواست تماشاگران از وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای لغو ممنوعیت ورود به مجموعه سوارکاری،درهای این مجموعه مجددا به روی علاقه‌مندان سوارکاری باز شد.

سید عزت‌الله ضرغامی در ادامه برنامه‌های سفر خود به استان گلستان در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس حاضر شد و هفته هفدهم کورس اسب‌دوانی این شهرستان را تماشا کرد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که در ابتدای حضور در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس با حجم بالایی از استقبال‌کنندگان که به دلیل ممنوعیت حضور تماشاگران در پشت در مجموعه بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی تجمع کرده بودند مواجه شد و با تعدادی از تماشاگران گفت‌وگو کرد.

تماشاگران در این دیدار از وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لغو ممنوعیت ورود به مسابقات اسب‌دوانی را خواستار شدند.

این تماشاگران به ضرغامی گفتند: «بسیاری از مردم گنبدکاووس از طریق برگزاری مسابقات سوارکاری و پرورش اسب امرار معاش می‌کنند و ممنوعیت ورود به این مسابقات معیشت آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بعد از گفت‌وگو با تماشاگران مسابقات سوارکاری به دلیل جلوگیری از ادامه روند تجمع، شخصاً درهای مجموعه سوارکاری را به روی علاقه‌مندان بازگشایی کرد.

طی این اقدام علاقه‌مندان توانستند با رعایت دستورهای بهداشتی از حضور در هفته هفدهم کورس اسب‌دوانی بهره‌مند شوند.

مدیران مجموعه سوارکاری گنبد هم در گفت‌وگو با ضرغامی خواستار واگذاری کامل یا اجاره بلندمدت این مجموعه به شهرستان شدند.

ضرغامی قول داد واگذاری مجموعه سوارکاری به گنبدکاووس را به‌عنوان مطالبه مردم و مدیران پیگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *