چ٫ خرداد ۲ام, ۱۴۰۳

بخش مخصوصی برای گردشگری غذایی در نمایشگاه گردشگری تهران در نظر گرفته شده است

رئیس توسعه گردشگری داخلی اعلام کرد: در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران بخش مخصوصی برای گردشگری غذایی درنظر گرفته خواهد شد.

به گزارش توریسم‌اینترنشنال، مصطفی فاطمی مدیرکل گردشگری داخلی در نشست خبری هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری گفت: تم نمایشگاه سال بعد مشخص شده است. تم هر استان را اداره کل‌های میراث فرهنگی مشخص و طراحی کرده‌اند.

وی افزود: سال قبل که بخش‌هایی، موضوع خوراک بیشتر دیده شد، انتقاد به نمایشگاه افزایش پیدا کرده بود. سعی کردیم این موضوع را حل کنیم امسال اعلام شد که خوراک حذف می‌شود باز هم انتقاد کردند به همین دلیل گفتیم یک بخش جدا برای آن در نظر گرفته شود، ۲۶ گروه آئینی نیز در برنامه حضور دارند.

وی افزود: عمده مشکل ما آب و هواست و گروه‌های موسیقی ترجیح می‌دادند که در سالن برنامه داشته باشند. زمان بندی اجرای برنامه‌های موسیقی اعلام می‌شود.

نیما آذری رئیس هیأت مدیره مؤسسات آموزشی گردشگری کشور در این نشست گفت: در این نمایشگاه ریاست کمیته آموزش نمایشگاه را نیز بر عهده دارم.

وی گفت: ساختار نمایشگاه به سبب نوع مخاطب و تنوع رویداد نمی‌تواند ساختار عمیق با زمان مکفی باشد به همین دلیل به معرفی پتانسیل‌ها می‌پردازیم بنابراین ۴۲ برنامه برگزار می‌شود.

چالش‌های سرمایه گذاری و واکاوی ظرفیت‌های نوظهور از جمله برنامه‌های آموزشی این چند روز است. همچنین ۷ پنل و ۲۴ کارگاه آموزشی از جمله گردشگری کشاورزی آینده گردشگری در عصر هوش مصنوعی و… را داریم.

نیک بین دبیر همایش گردشگری سلامت در نمایشگاه نیز گفت: این همایش در دو روز اول نمایشگاه برگزار می‌شود همچنین پیرامون گردشگری سلامت، ۸۵ مقاله ارزشمند به دست ما رسیده است. با داوری انجام شده تا کنون ۵۱ مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است و برنامه ریزی برای ۶ پنل تخصصی انجام شد.

در این نشست اعلام شد که ۶۰۰ بسته سرمایه گذاری در نمایشگاه گردشگری ارائه می‌شود. همچنین ۴۶۳ شرکت شامل بوم گردی‌ها، آژانس‌ها و مجتمع‌های گردشگری در ۹ سالن به موضوع سرمایه گذاری می‌پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *