چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳
اجاره ویلا در شمال

برای اجاره ویلا در شمال چه شرایطی باید داشت؟

شهرهای شمالی کشور به دلیل داشتن طبیعت زیبا و دیدنی ،مقصد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی بوده از این رو برای سفر به این خطه داشتن اطلاعاتی از نحوه اجاره ویلا از ضروریات می باشد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ جنگل‌های انبوه و دریای آبی و آرام خزر هر گردشگری را شیفته خود می‌کند. به دلیل حجم زیاد مسافرانی که دوست دارند تعطیلات خود را دراین منطقه زیبا بگذرانند شاهد افزایش بنگاه‌ها، اپلیکیشن‌ها و وب سایت‌هایی هستیم که اجاره ویلاهای جنگلی در رامسر و دیگر شهرهای شمالی را در اختیارگردشگران قرار می‌دهند.

البته لازم است بدانیم که اجاره حتی برای یک روز تابع قوانین و مقررات خاصی است. دانستن قوانین و مقررات اجاره ویلا در شمال برای هر مسافر و گردشگر لازم و ضروری است. چرا که دانستن این مسائل موجب می‌شود از بروز برخی مشکلات جلوگیری شود. یا در صورت بروز مشکل و اختلاف می‌توانیم با مراجعه به این قوانین به صورت راحت‌تری به حل و فصل آن بپردازیم.

هزینه اجاره ویلای شمال

این قوانین و مقررات برای اجاره ویلا در رامسر و همه شهرهای شمالی صدق می‌کند. نخستین نکته این است که عقد قرارداد و داشتن اجاره نامه معتبر برای این‌ کار ضروری است. مدت قرارداد می‌تواند از یک روز تا حداکثر یک سال باشد.

همه جزئیات مربوط به زمان شروع و پایان اجاره باید به طور دقیق در قرارداد درج شود. هرگونه سهل انگاری در تدوین قرارداد موجب می‌شود که در صورت بروز مشکل نتوانیم به صورت قانونی آن را حل و فصل نماییم.

هزینه لازم برای  اجاره ویلا جنگلی در رامسر  بستگی به امکانات ویلا و منطقه‌ای دارد که ملک در آن واقع شده است. به عنوان مثال برای برخی از ویلاهای لاکچری ممکن است به ازای هر شب اقامت بیشتر از ۳ الی ۴ میلیون تومان اجاره درخواست کنند. همچنین تعداد همراهان باید به طور دقیق مشخص باشد و طرفین ملزم به رعایت نکاتی هستند که در این‌باره در متن قرار داد ذکر شده است.

 

توجه به امکانات موجود در ویلا

از دیگر قوانین و مقررات اجاره ویلا در شمال این است که تمامی امکانات موجود در ویلا باید در قرارداد ذکر شود. در صورت بروز هرگونه خسارت به وسایل و امکانات ویلا مستاجر مسئول است و باید جبران خسارت کند.

البته پس از ثبت قرارداد اگر مستاجر ایراد یا مشکلی در ملک رویت کند، صاحب ویلا موظف است سریعاً ایراد را رفع کند. در غیر این صورت مستاجر می‌تواند اجاره نامه را فسخ کند.

مستاجر یا مسافر حق تغییر کاربری ویلای اجاره شده را ندارد. گرچه می‌تواند ملک را به شخص سوم اجاره دهد. اما اگر این مورد در متن قرارداد ممنوع شده باشد صاحب ملک می‌تواند اجاره نامه را فسخ کند.

اجاره‌نامه ویلا

تاریخ پرداخت اجاره بها باید در متن قرارداد مشخص شده باشد. همچنین حساب بانکی و شماره کارتی که مقرر شده اجاره بهاء ویلا به آن واریز شود باید در اجاره نامه بنویسید. این کار باعث می‌شود در صورت بروز اختلاف یا هر مساله دیگر در آینده پیگیری آن راحت‌تر باشد.

مستاجر و صاحب ملک هرکدام باید یک نسخه از قرارداد را نزد خود داشته باشند. در مواردی که ویلا از طریق اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های فعال در این زمینه اجاره می‌شود وضعیت متفاوت خواهد بود. برای دانستن این مورد باید به صفحه قوانین و مقررات در این سایت‌ها مراجعه کنید.

همانطور که در هتل‌ها مرسوم است برای اجاره ویلا هم شما ملزم هستید که هنگام تحویل ملک کارت شناسایی خود را ارائه کنید.

نگهداری از حیوانات

از آنجائیکه نگهداری حیوان خانگی میان اکثریت جامعه ایرانی مرسوم نیست این مورد در متن اصلی قراردادها درج نمی‌شود. آوردن و همراه داشتن حیوان خانگی به توافق میان مالک و مستاجر مربوط می‌شود که می‌توانند این نکته را در متن قرار داد به عنوان یک تبصره ذکر کنند.

اطلاع از قوانین و مقررات اجاره ویلا در شمال به نفع هر دو طرف مالک و مستاجر خواهد بود. مساله اجاره ملک حتی برای یک روز به اندازه خرید آن دارای اهمیت است. به همین دلیل است که این چنین قوانین و مقرراتی از سوی مراجع قانونی برای این مسئله تدوین شده است.

اگر قصد  رزرو ویلا لوکس در رامسر دارید ولی از قوانین و مقررات آن اطلاعی ندارید حتماً با مطالعه در این مورد کسب اطلاع کنید یا از یک کارشناس خبره کمک بگیرید.

در این مطلب راجع به مهمترین مقررات در زمینه اجاره ویلا صحبت کردیم. این قوانین کلی بوده و تقریبا در تمامی شهرهای شمال یکسان است. ممکن است در موارد جزئی اختلاف وجود داشته باشد که تابع نظر و سلیقه صاحب ملک می‌باشد. هرچند ضروری است که تمامی این موارد در متن قرارداد ذکر شود و در مورد آنها توافق به عمل بیاید.

اجاره ویلا جنگلی در رامسر نیز تابع همین قوانین و مقررات کلی است. از این رو توصیه می‌کنیم با دقت بیشتری این مطالب را مطالعه کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

بیشتر بخوانید:

راهنمای سفر به شمال

آغاز به کار بزرگترین آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد هتلداری و گردشگری شمال کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *