ش٫ خرداد ۲۶ام, ۱۴۰۳

برگزاری جشنواره بزرگ صنایع‌دستی در خراسان جنوبی

رئیس اداره گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی از بهره‌برداری از جشنواره صنایع دستی در این استان با ظرفیت بیش از ۲۰۰ غرفه و حضور هنرمندانی از سراسر کشور خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان جنوبی با محوریت هنر دست و سنگ با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی و مسئولان استانی و شهرستانی دوشنبه شب افتتاح شد.

هادی شاه وردی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در آئین افتتاحیه نمایشگاه، گفت: این نمایشگاه از ۲۹ آبان تا سوم آذر در قالب ۲۱۴ غرفه و با حضور ۳۰۰ صنعتگر میزبان علاقمندان خواهد بود.

شاهوردی از حضور صنعتگرانی از ۲۶ استان کشور در این نمایشگاه خبر داد و افزود: ۷۰ غرفه با حضور ۸۲ صنعتگر به این استان‌ها تعلق دارد.

وی ادامه داد: همچنین ۸۲ غرفه با ۱۵۰ صنعتگر مربوط به خراسان جنوبی، ۲۲ غرفه در اختیار دستگاه‌های اجرایی، ۱۱ غرفه برای معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان‌ها و ۲۸ غرفه مختص تراش سنگ‌ها در نظر گرفته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی تصریح کرد: موضوعی که از استان برای کل کشور پایلوت شد اینکه به نمایشگاه‌ها محور داده شده و آن را تخصصی کردیم لذا نمایشگاه استان با محوریت هنر دست و سنگ برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه ۷۰ رشته صنایع دستی به نمایش گذاشته شده است، عنوان کرد: صنعتگران ما نیاز به حمایت دارند و از مسئولان انتظار داریم در زمینه تسهیلات یا هر کمکی که می‌توان به صنعتگران ارائه داد، تلاش کنند تا استان شناخته شود.

شاهوردی تاکید کرد: حدود ۳۰۰ صنعتگر در این نمایشگاه حضور دارند که به لحاظ محدودیت فضا نتوانستم در خدمت صنعتگران بیشتری باشیم در حالی که متقاضیان زیادی داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *