ی٫ تیر ۲۴ام, ۱۴۰۳

برگزاری همایش “گردشگریِ پساکرونا در غرب کشور” در کرمانشاه

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه اعلام کرد که همایش گردشگری پساکرونا در غرب کشور به یمزبانی کرمانشاه برگزار خواهد شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ علی صابر بااشاره به عزم استان های غربی کشور برای شکل دهی یک محور گردشگری، اظهار کرد: طی یکی دو سال اخیر برنامه ریزی هایی در این زمینه انجام گرفته و تلاش شده تا با همکاری این استانها بتوانیم غرب کشور را هم به قطب گردشگری تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: دراین راستا برنامه ریزی هایی انجام شده که یکی از این برنامه ها برگزاری همایشی با حضور استانهای منطقه غرب کشور به میزبانی کرمانشاه است.

معاون گردشگری استان کرمانشاه عنوان این همایش را “گردشگری پساکرونا در غرب کشور” خواند و گفت: این همایش چهارشنبه این هفته(هشتم دی) با حضور مسئولین ارشد پنج استان غرب کشور یعنی کرمانشاه، کردستان، ایلام، همدان و لرستان برگزار خواهد شد و احتمالا میهمانانی هم از وزارتخانه خواهیم داشت.

وی ادامه داد: علاوه بر مسئولین این استان ها، از انجمن های مهم حوزه  گردشگری کشور، نمایندگان دفاتر گردشگری و فعالین گردشگری استانهای غرب کشور نیز دعوت شده تا دراین همایش حضور داشته باشند.

صابر به اهمیت برگزاری چنین همایش هایی اشاره کرد و گفت: طی دهه های گذشته چند مسیر گردشگری بصورت کلاسیک در ایران تعریف شده که مقصد گردشگران داخلی و خارجی است و استان های منطقه غرب کشور علیرغم داشتن ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار بالایی که دارند، از این مزیت محروم مانده اند.

وی ادامه داد: درحال حاضر از سه استان اول کشور در بحث داشتن آثار تاریخی، دو استان آن از منطقه غرب کشور هستند و لرستان رتبه دوم و کرمانشاه رتبه سوم بالاترین تعداد آثار تاریخی کشور را به خود اختصاص داده اند، اما با وجود این ظرفیت های بسیار مناسب مقصد گردشگران خارجی نشده اند.

معاون گردشگری استان اضافه کرد: استانهای غرب کشور این قابلیت را دارند که با وجود تعدد آثار تاریخی، فرهنگ غنی و طبیعت بکر و زیبایی که دارند مقصدی برای گردشگران خارجی باشند، لذا برای دوران پساکرونا برنامه ریزی هایی را دردستور کار قرار داده ایم.

وی یکی از الزامات کنونی برای شکل گیری یک محور گردشگری در منطقه غرب کشور را تدوین سندی در این رابطه دانست و گفت: بدنبال این هستیم که یکی از خروجی های این همایش در کرمانشاه این موضوع باشد که یک سند راهبردی برای تحقق محور گردشگری غرب کشور داشته باشیم.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *