ج٫ اسفند ۴ام, ۱۴۰۲

برگزاری کارگاه گردشگری طبیعت در شیراز

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی فارس در موضع گیری اعلام کرد که کارگاه تخصصی گردشگری طبیعت در شیراز، همزمان با برپایی نمایشگاه گردشگری پارس برگزار خواهد شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ ابراهیم بختیاری یکشنبه ۱۱ دی به خبرنگاران گفت:  طبیعت گردی یکی از زیرشاخه‌های گردشگری روستایی از محصولات جدید گردشگری نوین و از جذابترین محصولات گردشگری است که طرفداران بی شمار و خاص خود را دارد که در صورت معرفی کامل و شایسته به علاقمندان طبیعت و طبیعت گردی و همچنین با الحاق کدهای اخلاق گردشگری پاک، نه تنها موجب رونق این محصول جدید گردشگری خواهد شد بلکه با خود احیای طبیعت را نیز به دنبال خواهد داشت.

به گفته او؛ وجود اقلیم چهارفصل و منحصر به فرد و طبیعت بیکران و زیبای استان فارس از قبیل طبیعت سبز، بیابان، کوه، دره‌های خاص، جلگه، جنگل، رودخانه و … که بدون هیچ گونه اغماضی می‌توان فارس را به ایرانی کوچک تشبیه کرد که به جز دریا هر آنچه از طبیعت ناب ایران بخواهید در این استان وجود دارد.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس با بیان اینکه کارگاه تخصصی گردشگری طبیعت به رعایت کدهای اخلاق در گردشگری طبیعت گردی خواهد پرداخت، افزود: در اجرای  این رویداد سعی داریم شرایطی را فراهم کنیم که علاقه مندان چگونه در تور طبیعت گردی علاوه بر لذت بردن از طبیعت و محافظت از آن نسبت به احیای طبیعت نیز اقدام کنند، چرا که حفظ طبیعت هم موجب انتفاع مالی و هم حض بصری و لذت گردش و تفریح و .. در بر دارد شایسته تکریم و حفاظت است و این مراقبت‌ها و چگونگی حفاظت نیاز به مطالعه و تحقیق و ترویج دارد.

بختیاری تاکید کرد: برگزاری اینگونه کارگاهها و رویدادهای آموزشی و تخصصی به طور حتم موجب افزایش سطح آگاهی و همچنین افزایش میزان لذت گردشگران طبیعت گردی توام با توسعه پایدار گردشگری و تکریم جامعه میزبان و نهایتا ارتقاء و رشد اقتصاد گردشگری جامعه محلی روستایی به عنوان پاسداران اصلی طبیعت خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *