پ٫ مرداد ۴ام, ۱۴۰۳
تورهای مجازی

بلفاست؛ پایتخت زیبای ایرلند شمالی

در این مطلب به شهر بلفاست که پایتخت ایرلند شمالی است سفر می‌کنیم؛ شهری زیبا و پیشرفته با جاذبه‌های دیدنی و فرهنگی متعدد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، بریتانیا یکی از آن نقاط به‌خصوص دنیا محسوب می‌شود که زیبایی‌ها و دیدنی‌های بسیار زیادی را در خودش جای داده است. بریتانیا از کشورهای پرتعدادی تشکیل شده است؛ ولز، اسکاتلند، ایرلند شمالی و جنوبی، انگلستان و مناطق بیشتر، از جملات نقاط اصلی سرزمین بریتانیا هستند. هر یک از این کشورها جاذبه‌های توریستی فراوانی را در خود جای داده‌اند. از بناها و دیدنی‌های عظیم و پیشرفته‌ انگلستان، همه‌گیری فوتبال و ترانه‌های محلی این کشورها تا آب‌وهوای خاص، منظره‌های دیدنی و غذاهای ویژه، همه در کنار هم سرزمین بریتانیا را به منطقه‌ای بسیار جذاب و هیجان‌انگیز تبدیل می‌کند.

بلفاست یکی از شهرهای مهم بریتانیا است. این شهر که پایتخت ایرلند شمالی به‌حساب می‌آید، یکی از شهرهای بسیار زیبا و باصفای اروپا است. شهر بلفاست به‌معنی «دهانه‌ ماسه‌زار»، روی یک تپه بنا شده است. کنار هم قرار گرفتن سازه‌های سنتی و تاریخی با جاذبه‌های کاملا مدرن و امروزی، یک هارمونی ویژه را در این شهر ایجاد کرده است که همراه با دیدنی‌های طبیعی‌اش، آن را به یکی از جذاب‌ترین مقصدهای گردشگران تبدیل می‌کند. همراه ما باشید تا در جدیدترین قسمت از تورهای مجازی، به بلفاست سفر کنیم.

با مساحت ۱۱۵ کیلومتر مربع، منطقه‌ای محصورشده میان کوه و رودخانه است. جاهای دیدنی بلفاست متنوع و خاص هستند و این شهر به‌صورت سالانه، گردشگران پرتعدادی را میزبانی می‌کند. گفتنی است که حدد ۲۶۷ هزار نفر در شهر بلفاست سکونت دارند. زبان انگلیسی، زبان مرسوم مردم این شهر است و طبیعتا گویش ایرلندی رایج‌ترین گویش شهروندان بلفاست به‌حساب می‌آید. بیش از نیمی از بلفاستی‌ها، آیین مسیحیت را دنبال می‌کنند.

نام شهر بلفاست از سال ۱۸۸۸ در میان شهرهای دنیا مطرح شد و به‌دلیل پیشرفت آن در صنایع مختلف، نام «لینئوپولیس» را برایش انتخاب کردند. با ورود کشتی‌های بزرگ و پیشرفته به این شهر در میانه‌های قرن ۱۹، بلفاست از نظر رشد صنعتی توانست جهش بزرگی را تجربه کند. این پیشرفت حالا به جایی رسیده که از شهر بلفاست به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بندرهای صنعتی دنیا یاد می‌شود.

تصویر پانوراما و منظره شبانه بلفاست

کلیسای جامع سنت پاتریک، موزه‌ اولستر، قلعه‌ بلفاست و موارد بیشتر، از جمله جاذبه‌های توریستی این شهر هستند. به‌وسیله‌ قسمت ویژه‌ای که در بالای مطلب تعبیه شده است، می‌توانید به‌صورت مجازی از شهر بلفاست بازدید کنید.

بیشتر بخوانید:

هشدار در خصوص تورهای مسافرتی دروغین در فضای مجازی

مجریان تورهای جام جهانی اعلام شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *